» Poradna » Mobily

Černá obrazovka, telefon nereáguje

Dobrý den,včera jsem měla otevřenou aplikaci v telefonu, ale najednou obrazovka zčernala a mobil přestal jakkoliv reagovat. Nechala jsem ho chvíli být, pak i nabít, ale nic nepomáhá. Nejde zapnout a neobjeví se ani symbol, že se začal nabíjet.Při zavolání také nijak nereaguje a oznámí se, že je vypnutý nebo nedostupný.Nemá někdo prosím s něčím podobným zkušenost nebo nějaký nápad?Popřípadě nenapadává Vás, jak by se daly zachránit data z telefonu? Připojení k počítači také nic nedělá.

Odpovědi na otázku

Vyndej SD kartu jestli nějakou máš a z ní můžeš vytáhnout data.Telefon pak můžeš odnést do servisu, jestli s tím něco zmůžou. Ale předpokládám že ten tvůj tajný typ telefonu nebude patřit mezi high-endové modely, takže tě vyjde líp pořídit si nový než opravovat starý.

Samozřejmě jsem myslela data přímo v telefonu ne SD karta. Jaký tajný typ telefonu? - Samsung A5 2017

Když neřekneš typ telefonu, tak je tajný.

Jakou aplikaci, jaký telefonCo se stane, když dlouho (cca 20-30 sec. né půl hodiny) podržíš tlačítko vypnout

Telefon je Samsung Galaxy A5 2017,aplikace byla Snapchat a držení tlačítka vypnout po delší dobu nic nedělá.

Tlačítko power (vypnout)nestačí musíš držet tlačítko power+tlačítko hlasitosti naráz tím se dělá tvrdý restart něco jako na PC. Držet tak 20 sekund.

Bohužel také nic.

Zkuste drzet tlacitko zapnout telefon a pritom jej pripojte na nabijeci kabel.

To bohužel nepomohlo.

V tom případě není co řešit, má to za sebou a doma už s tím nic neuděláš.

Tak je možné,že je baterie v hájí.

To jsem zkoušela jako jedno z prvních

Data se zálohují před tím, než dojde k poruše potom už to většinou nejde. Takže ještě zkus podržet on/off tlačítko déle, než 10s pro případ, že by to bylo jen zaseknuté a když nepomůže, tak smůla. Data bys měla mít na serverech Google, kontakty, fotky atd, pokud sis "chytře" synchronizaci nevypnula.

Ono bohuzel nekdy, napr. u fotek ani nevyzve k zapnuti synchronizace... a pak je pozde cokoliv resit

Je otázka, jestli tam má aplikace fotky Google z výroby. Pokud ano, tak synchronizace je defaultně zapnutá. Ale některé telefony jí tam z výroby mít nemusí.

Spis to ma vetsina telefonu nahrazena nejakou pofiderni galerii vyrobce, ktera sync do GF nenabidne, maximalne do nejakeho vlastniho reseni...

A proc by mel vyrobce myslet za uzivatele? Chci zalohovat, zajistim si to. Nemam nic duleziteho, nezajimam se. Mobil se da dat do tovarniho nastaveni a o vsechno prijit. A nebo zanest do servisu a trochu si priplatit.

Mám ten samý problém taky nejde zapnout ani na nabijecce

Tak koukám že je to nějaka a chřipka. U me tez černá smrt. Galaxy A23. Neni to trochu podezřelé ? Nemáš nahodou schránku na centrum.cz?

Úplně totožný problém.. už jsme vyzkoušeli vše :D asi prostě už odešel, není úplně nejmladší.