» Poradna » Windows (a jiné OS)

Černá obrazovka s kurzorem při instalaci Windowsu 7

Nabootuji image z flashky/DVD (zkoušel jsem obojí), napíše se Loading Windows files, spustí se animace načítání Windowsu 7 a poté jen černá obrazovka s kurzorem. Googlil jsem, někteří mají stejný problém, akorát při načítání Windowsu 7, ne při jeho instalaci. Setkal se někdo z Vás s tímto problémem?Taky mě napadá, jestli by nepomohlo nejprve smazat starý Windows z počítače (pořád tam je) a zahájit instalaci s čistým diskem... Byl bych vděčný za pomoc.

Odpovědi na otázku

S tím co je/není na HDD to nemá nic společného. Chyba je v instalačce. Zřejmě se pokoušíš instalovat W7 na novější PC s UEFI biosem. A to bez úpravy instalačky nelze. Takže buďto si ji uprav sám, nebo si ji můžeš stáhnout hotovou (dokonce s potřebnými ovladači a updaty do 01/2017) zde https://tinyurl.com/myvjc82K přípravě bootflešky použij RufusDisk v PC převeď (pokud už není) na GPT.

Díky moc za odpověď. Jen se chci zeptat, jestli záleží na edici Windowsu 7 (aktivační klíč mám koupený pro Home Premium) nebo ne.

Nezáleží - ta instalačka obsahuje všechny verze. Verzi vybereš během instalace - pochopitelně tu ke které máš klíč.

A pokud v instalaci daná verze nebude, tak postačí z flashky s instalací vymazat soubor ei.cfg .

Ten soubor jsem už stáhl dvakrát, poprvé zabíral 4,2GB což se mi nezdálo, protože na Uložto se píše 4,9GB. Podruhé se stáhl 4,7GB velký, ale nejde extrahovat; soubor je poškozený. :/

Soubor je dobrý - akorát ty neumíš stahovat - neumíš extrahovat (máš starý winrar)...

Funguje to, přesně jak jsi to popsal. Akorát ten soubor se stáhl správně až napotřetí.

Další expert, který nemá sladěné nastavení v Biosu a k tomu příslušně připravenou flešku, včetně integrace USB ovladačů - pokud jde o platformu Skylake. Pokud jde o platformu Kaby Lake, pak bych tam Win 7 necpal ani náhodou, neboť pro takový OS nebude podpora.. 1. Win 7 je nejlépe instalovat tak, aby byl Bios nastaven boot na LEGACY a vypnutý Secure Boot. Fleška by měla být připravena v Rufusu na schéma disku MBR pro Bios nebo UEFI. Pokud je stávající HDD ve schématu GPT, pak nejjednodušší je jej smáznout v prvním okně průvodce instalací pomocí příkazového řádku.. Lze i zachovat HDD ve schématu GPT a k tomu tedy správně nastavit Bios a připravit flešku pro schéma GPT a UEFI.. Pro Win 7 bych rozhodně zvolil MBR a LEGACY.. čili NE GPT.. 2. K instalaci OS Win 7 použít výhradně originál instalačku..!!!

Image čeho a jak/čím vytvořenou bootuješ?