» Poradna » Windows (a jiné OS)

Černá obrazovka po přihlášení

Dobré odpoledne. Po zapnutí počítače s Win.10 se klasicky objeví tapeta a okenko s možností zadat pin kod. Po zadani pinu k přihlášení na profil se objeví nápis "za chviličku" běhá kolečko a na misto přihlášení obrazovka zčerná a pak už se neděje nic. Počítač je půl roku starý, w10 v něm byly předinstalovány, zakoupeno jako set přes Alza.Poraďte prosím, co mám dělat. Bojim se, ze kdyz počítač odnesu na reklamaci, ztratim uložená data. Jedná se o drahý herní počítač. Mám dojem, že k tomu došlo po automatické aktualizaci Win.10Děkuji Miloš Veselý

Odpovědi na otázku

Zkus se přihlásit bez pin kodu, klasicky buď heslem do lokálního účtu nebo na MS účet

Zkoušel jsem. Bez zadání pinu se přihlásit nelze a když zněním přihlášení z pinu na heslo, tak se to precvakne zpátky na pin a trvá si na opakování posledního přihlášení

Tak zazálohovat a provést čistou instalaci.

Nejste sám tohle dělá nějaká aktualizaceDoporučuji:1) zálohovat data:a) odmontovat HDD (SSD) a na jiném PC zálohovatb) nabootovat nějakou live distribuci linuxu a tam to zálohovatc) nouzový režim (u notebooku kde jsem to řešil nešel spustit)pak záleží, jak se v tom moc chcete vrtat a jak moc je to po...nénejjednodušší je reset do továrního nastavení http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_windows_10_ob... nebo čistá instalace.Na reklamaci to není (tohle podělal zase Microsoft).