» Poradna » Windows (a jiné OS)

Černá obrazovka po instalaci ovladačů Intel HD

Zdravím,nainstaloval jsem si čisté Windows na počítač. Ty si hned po připojení k internetu stáhly ovladače na integrovanou grafickou kartu Intel HD. A tady nastává problém - ihned po instalaci zčerná obrazovka a dokud ovladač zase neodinstaluju v nouzovém režimu, tak už černá zůstane (samozřejmě kromě bootování).Zkoušel jsem celé Windows přeinstalovat, vypnout automatické aktualizace a ovladač stáhnout z webu Intelu. Nicméně stalo se to samé.Napadá mě ještě zkusit starší Windows 10 1809, ale pokud má někdo jinou radu, tak ji uvítám. Nechci nad tím zase strávit půlku dne. :)Konfigurace:i5-660Windows 10 1903monitor připojený přes DisplayPortPředem díky.

Odpovědi na otázku

Zasadni chyba. Stahnout VSECHNY ovladace ze stranek vyrobce desky /kterou jste neuvedl/ a nainstalovat + mel by tam byt i ovladac pro IGP urceny pro 18.09. Az pak spustit Wupdate

/chipset, grafika, zvukovka, LAN, popr. USB 3.0, ,/

Ok, nainstaloval jsem 1809 a problém přetrvává

Já, když přeinstalovávám, tak si předem stáhnu nejnovější ovladače od výrobce a ty uložím na část disku ("zálohy"), který při instalaci zůstává nezměněný.Instalaci provedu při odpojeném internetu, nainstaluji uložené ovladače a teprve potom připojím internet.Ještě nikdy se mě nestalo, že bych měl s takto prováděnou instalací nějaké problémy a po instalaci všechno normálně funguje.Před prvním připojením internetu také odinstaluji nebo deaktivuji ty aplikace, které nechci.