Černá obrazovka po instalaci nové grafické karty

Zdravím,zakoupil jsem novou grafickou kartu AMD Sapphire RX5700XT, bohužel po zapojení do základové desky a výběru bootovacího zařízení zůstane černá obrazovka (Výstup grafiky funguje v biosu). Zkoušel jsem to na dvou deskách a vždy stejný problém (MSI G31TM-P35, Intel Pentium, 4GB ram a ASUS M4A88T-M, Amd Athlon X2, 4GB ram). Výstup vidím pouze po zapojení do desky Acer D1F-AD V:1, AMD E1-1200, 4GB ram. CMOS jsem resetoval vytažením baterie. Nevíte prosím v čem by mohl být problém?Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

1. si kupil motor z Heavy Falcon (Muskova raketa) do trabantu2. otestuj to v normalnej doske z dnesnej doby3. ked to nepojde, tak je grafika vadna, stava sa. Nevadi, mas 3 roky zaruku4. nieco mi hovori, ze ona nebude az tak nova, kupil si jazdenu a nejde, mam pravdu?

1. Ano :)
2. V novější desce funguje, taktéž i ve starší Acer desce (kterou jsem psal v příspěvku). Bohužel zmíněné dvě starší nefungují
3. Tudíž grafika vadná není
4. Grafiku jsem kupoval novou z eshopu.

novidis, tak to mas vyriesene, ten stary nepouzitelny elektroodpad odnes do zberu, kam patri a pouzivaj to v doskach od 8.gen intel resp. 1.gen ryzen vyssie. Nic menej nema moc pre tu grafiku vyznam.

Chápu to tedy správně, že deska není kompatibilní s touto grafickou kartou? Děkuji.