» Poradna » Ostatní

Černá obrazovka, nové PC

Dobrý den, mám nově sestavený počítač, ve kterém není ještě OS. Problém je, že když počítač spustím, neukáže se nic, ani úvodní obrazovka pro vstup do BIOSu. Monitor má HDMI a VGA, grafika HDMI a DVI. Nefungovalo ani jedno (VGA přes redukci na DVI) , zkusil sem i jinou grafiku, která VGA má, ale nepomohlo to. Jiný procesor k vyzkoušení nemám. Můžete mi prosím poradit co s tím? Děkuji

Odpovědi na otázku

Odpoj vše kromě pamětí a procesoru. Pokud máš procesor s integrovanou grafikou, vyndej i tu externí a zapoj monitor do výstupu desky.Zkontroluj všechna zapojení napájení. Rozběhne se zdroj a ventilátor procesoru při stlačení čudlíku napájení?

Integrovanou grafickou nemám. Vše sem odpojil kromě pamětí, zdroj i CPU větrák běží.

No jo, když nemáš žádnou grafiku, nic neuvidíš.Možná se pokus vymáčknout, co máš za součástky, níže jsou také uvedeny možné důvody, ale bez znalosti komponentů to bude těžké ....Pípá počítač při spuštění?

Jestli nenapíšeš jaké PC máš, a jestli si montoval pc sám, tak ti tady nikdo neporadí není se totiž čeho chytit, co když máš jenom špatnou desku k procesoru ? to nikdo neví že jo...

Za stejné prachy si mohl mít i5 i když nejlevnější ale pořád lepší než tohle svinstvo od AMD a ten chladič za 1500 kč si zabil kámo,,za stejné prachy by šlo stavět na i5 a možná by se vešlo do RX 480 atd,prostě herní PC takhle máš PC který nezvládá prakticky nic ..tam kde tě nebude brzdit grafika tak tě spolehlivě ubrzdí procesor ,,,bych to viděl na i5 (chladič za 4 stovky + AMD RX 480 , a deska za 2 litry,a hry na high/ ultratakhle budeš hrát na medium a díky procesoru si některé hry nezahraješ vůbec...

Zkus reset Biosu Otázkou může být i verze Biosu, případně aktualizaceUvedu příklad: Jestliže mám desku z170a a budu chtít na ni provozovat procesor Kaby Lake, budu muset nejdříve provést aktualizaci Biosu s procesorem Intel 6. generace.. Ostatně vše bys měl najít na webu výrobce tvé desky.. Podporované procesory a k nim příslušné verze aktualizovaného Biosu..

Ahoj ne každá deska má hned zapnutou integrovanou grafiku, ( já ji mám zakázanou i po resetu biosu ) takže je možnost že přes desku obraz taky nepůjde, jestli ta druhá grafika je funkční tak bych hledal problém ve špatné montáži, a když tam problém nebude ? tak si ohnul piny na desce,,bohužel takhle konči 99% případu věty ''Černá obrazovka, nové PC''ale ještě pro info dopiš jaké hw máš,, a jestli si montáž dělal sám nebo v obchodě...

Jedná grafika je úplně nová, ta druhá je sice už stará ale stále funkční. PC jsem skládal sám, https://www.czc.cz/0pvrahkn04idf87csk4f64eno...

Někde jsi při té montáži udělal botu.. Takže znovu a pořádně.. A jestli jsi lempl, pak ses do montáže počítače neměl pouštět..