Černá Obrazovka - Reset Cmos nepomáhá

Jak jsem už psal v nadpisu při spuštění PC se nic neděje prostě černá obrazovka. Už jsem tento problém řešil několikrát a reset Cmos prakticky vždy pomohl . Problémů jsem si začal všímat když se naprosto resetovalo datum nějak do 1. ledna 2008 a čas do 12:00 (a bylo 17:00) Jednoduše jsem ho nastavil a pokračoval si ve svojí práci. Vše fungovalo naprosto hladce nevšiml jsem si jakéhokoliv spomalení prostě to jelo jako všední den. Večer jsem dal defragmentovat HDD a odešel. Když jsem se vrátil byl HDD defragmentovaný a počítač jsem stisknutím vypnutí ve windows standartně vypl. Další ráno když jsem PC zapl opět černá obrazovka povzdech jsem si a opět udělal reset Cmos.(čas se samozřejmě kvůli resetu vyndáním baterie se opět navrátil do továrního nastavení) Naběhlo to ale zmizeli mi ikonky. Řekl jsem si ,že to může být třeba HDD a tak jsem jo pomocí kabelů odpojil a zase připojil . Ikonky naběhly a opět naprosto ničím narušenej chod počítače všechno chodilo jak má a já byl opět spokojen. No a dneska jsem zapl počítač až kolem páté hodiny a opět nic prostě mrtvá obrazovka. Už jsem byl trochu (promiňte mi ten výraz ''Nasraný'') ale s povzdechem a vědomím že si tím nepomužu jsem opět vyndal baterii a NIC ! Zkusil jsem tedy odpojit HDD a připojit a NIC ! Prostě neproblikne BIOS ani windows a já sem teď na prášky prosím pomozte.

Odpovědi na otázku

Jak starý je PC?CR 2032 vydrží nejméně 10 letPC běží i bez ní Proč do toho vrtáš? To je vysoce odborná věc.

Pc bude v září staré rok. Ano jedná se o tento typ baterie a vrtám do toho protože to od září začnu studovat rsp. informační technologie . Zkušenosti které naberu díky vašim radám můžu uplatnit i při zkoušení. Takže nejenom že vyřeším tento problém ale i se něco přiučím

Ještě dodám Operační systémWindows 7 ultimate 64 bitOperační paměťKingston HyperX Genesis Grey 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP PorcesorAMD 4100 3.6 ghzgrafikaSapphire HD 6870Základka MSI 970a g45hddSeagate SV35.5 - 2TB ZdrojEvolve 500W

a Procesor AMD 4100 jsem nedávno vyměnil za AMD Phenom 965 Black edition.

Ha, takže chceš kurs. Nabídni. Vychoval jsem spousty odborníků. Jde to i na dálku.

Když kurs tak já spíš budu hledat nějakej s přesnym zaměřením. Např. Programování atd. Spíš jde o to jakou práci si v budoucnu zvolím.. A teď spíš k tomu jak tu moji mašinku nahodim k životu.

Nemáš poblíž žádného odborníka?

Ano jeden tu je ale je to strašnej žid za vyměnění klávesy 200 tak to už je trošku hardcore. Tu klávesu jsem sehnal za 20 korun a dohromady jsem to dal sám. Takže jsem ušetřil 180 Kč. Když jsem se ho zeptal proč to stojí tolik tak prej ,že se to musí všechno objednávat originální a pak náklady na dopravu

Ty toho potřebuješ hodně, tak jsem to myslel. Jde to i postupně na vlastních chybách, ale trvá to dlouho, a je to drahé. Odpálíš toho moc, protože nic nevíš, a ani netušíš. Chce to vzdělání a praxi.

A proto zde stačí dostat nápovědu tipu : '' Vyndejte baterii ze základní desky na dobu 3 minut a poté jí vložte zpátky''Naprosto primitivní a lehká nápověda

Ještě jednou, CR2032 má životnost min. 10let, přežije PC, a PC jde i bez ní. Ověřeno od počátku jejich používání v PC, od 286... a BIOS s tím nemá nic společného. Jen čas a nepodstatné data, HDD je autodetect a vše je default, kdyby náhodně vypadla, což je doopravdy nepravděpodobné, a ještě jsem to nezažil /fabrika na výrobu PC/.

Takže baterku i hdd a grafarnu můžeme vyškrtnout teď nějaký možnosti co by mohlo způsobovat černou obrazovku a prakticky nic nedělání při spuštění.

Baterka klidně odejde už po roce, zkorodují se kontakty na ní, CMOS obvod jecitlivý na podpětí, je špatně přepnutý jumper. To jsou možné závady v okruhu baterky. Baterka odejde, protože a) je vadná, stará atd.b) je svod v okruhu baterie někde na tišťákuDoporučení: změřit napětí na baterii, mělo by být větší jak 2,95V. Už to svědčí o tom, že je někde chyba. U rok staré baterky by napětí mělo být přes 3,1V

Černá obrazovka? Tak to jste pravděpodobně odpálil grafickou kartu.

To by ale bylo slyšet načtení windows nepletuli se ..

Zkusil bych jiný napájecí zdroj.

Rok staré se ti resetuje do "1. ledna 2008 a čas do 12:00 " AHÁ, tak kamaráde, resetuje se ti to do verze BIOSu, takže má už nějaký pátek za sebou. A jak je vidět, začali ti problémy dávno a místo toho, aby jsi hledal chybu, tak jsi stále dokonal resetoval CMOS, která nebyla příčinou toho problému. Buď to rychle odnes do servisu, jenom tě seřvou, nebo to vyhoď rovnou.

...stále dokola resetoval...