» Poradna » Notebooky

Ceny RAM pamětí do notebooků?

Zdravím,chtěl jsem si udělat radost a koupit RAM do notebooku (2x8GB) . Nicméně jsem se zděsil jak málo je nyní na trhu druhů RAM a hlavně mají neskutečně přepálené ceny. HyperX Impact 16GB, který vypadá ze všech nejlépe, stojí 3 150 Kč,- (mnohem dráž než 250 GB SSD disky!) .Nevíte, zda-li ceny padnou dolů nebo má vůbec smysl čekat? Vím, že se RAM paměti zdražovaly, ale že bude ubývat i z výběru jsem tedy nečekal.

Odpovědi na otázku

To, že je jich (na trhu) málo je pravda, prozradím ti příčinu. Výrobci čipy zlevňujíhttps://diit.cz/clanek/ceny-ddr4-jsou-na-... ale prodejci tyto levnější RAM drží na skladě dokud nevyprodají zásoby které nakoupili za vysoké ceny. Protože pokud by je dali do prodeje nyní, ty drahé by nikdo nekupoval.Byli by nuceni je zlevnit, a do toho se jim nechce, prodělali by. Takže vyčkej času jako husa klasu - vidím to tak na půl roku....

Budu pořizovat DDR3L, tak jenom doufám, že cena alespoň na Vánoce trochu spadne.

Tak si zatím do noťasu kup SSD disk. Tam je to cenově mnohem příjemnější.

Disk jsem již kupoval před měsícem, nyní se právě chystám na RAM.

"16GB, který vypadá ze všech nejlépe, stojí 3 150 Kč,- (mnohem dráž než 250 GB SSD disky!)"jaký smysl má cenu RAM prorovnávat zrovna s 250GB SSD když i 500GB stojí mnohem míň ? Hrušky a jabka ? Cena je taková jaká je, 3150 za 16GB RAM mě něpřipadá tak hrozný...Buď to tam potřebuješ a kup a nebo nekupuj ne ?

Řekl dokonce, jistě s trochou nadsázky, že jsme objevili nový světadíl. Tuším, že jmenoval Ameriku. btw. ze by to zdrazovani mozna trosku souviselo s ubyvajicim vyberem? Nikdo ti nerekne, jestli to pujde dolu. Cena zase tak hrozna neni. A proc to porovnavas s diskem?

Beru to z pohledu cen SSD disků, které neustále klesají, ale u RAM mi to přijde spíše naopak.