» Poradna » Web a internet

Cena webu

Dobrý den, chtěl bych vytvořit pro náš projekt nový web, jednalo by se o prezentaci firmy a jejich vegetariánských / veganských produktů. Web by měl mít pět hlavních kategorií: Hlavní stranu, Produkty s jejich kategoriemi, fotogalerii, O nás, Kontakt. Také bych k tomu potřeboval mít administraci, kde bych si mohl sám přidávat Produkty/kategorie, fotky, popřípadě měnit texty...Chtěl bych se zeptat jaká by mohla být orientační cena webu v tomto rozsahu?Zde jsem si udělal pro představu wireframe pro hlavní stránku a zjednodušenou mapu webu:http://www.sktscore.cz/home.pnghttp://www.sktscore.cz/stranky.pngDěkuji za odpověď, Michal.

Odpovědi na otázku

A nebylo by lepší s nezávaznou poptavkou rovnou oslovit firmy, které se tím zabývají? Popř. na webtrh.cz

Ok, zkusím. Díky.

A proč neoslovíte několik firem zabývajících se vývojem webu, ať vám udělají cenovou nabídku? Hned budete vědět, kde se pohybujete.

Jestli už máš vlastní doménu a webhosting na PHPku, nahodil bych na něj nějaký redakční systém (nejlépe asi WordPress) a s upravením některé šablony by to nemusel být takový problém realizovat.

WordPress nemám moc rád, upravení šablony není problém, ale vždy když jsem potřeboval dodělat něco složitějšího, tak jsem měl problém se v tom vyznat.Já bych si to klidně udělal sám v Nette, problém je že na to nemám čas a chtěl bych mít představu kolik by to mohlo stát, kybych to někomu zadal.

můžeš mrknout ještě na Joomla. Jinak bych se osobně bránil nějakému proprietárnímu redakčnímu systému, protože v dnešní době potřebuješ pravidelné aktualizace kvůli bezpečnosti.Poptal bych variantu, že ti za prachy udělá nějaká firma custom šablonu např. pro ten Wordpress nebo Joomla, případně se podívej, zda se taková nedá koupit. Kamarád nějaké takové weby spravuje a bylo nejjednodušší prostě ty šablony / pluginy koupit a má i nějaký support.Když teď koupíš nějaký proprietární řešení, tak ti firma nemusí být schopna zajistit aktualizace nebo servis a za pár let nemusí daná firma vůbec existovat. U opensource CMS si prostě seženeš někoho jiného.