» Poradna » Ostatní

Cena použitého notebooku k prodeji

Zdravím, chtěl bych se zepta, jaká je podle vás správná cena k prodeji po 2,5 letech používání, jestliže jako nový stál 4500,-? Jinak počítač nemá žádné vady a typ a značka jsou Acer Aspire 1.

Odpovědi na otázku

Správná cena je přesně taková, jakou ti někdo bude ochoten dát. Neexistují žádné tabulky cen použitých počítačů. Je to jen o tom, jestli narazíš zrovna na někoho, kdo něco takového shání. Ovšem notebook za 4500,- nový, to musela být hrozba zoufalost už když jsi to kupoval Jinak název Acer Aspire 1 neřekne nic konkrétního, dělá se to v hromadě různých verzí. Musel bys napsat konkrétní komponenty, ovšem že to bude to nejslabší, co existuje, to je jasné.

Kdyby aspoň napsal značení. I když, co jsem se díval, tak je to v podstatě jedno. Jsou to všechno "šrotky", kde jediným kritériem výběru při koupi byla evidentně cena. Tak možná na IKEA bazar, s popisem "prodám luxusní zarážku do dveří". Jinak souhlas.

Ako pisal JackBrno, zavisi od konfiguracie - procesor, RAM, disk, rozlisenie displaye. Ale ak ako novy stal 4500, t.j. tak to bola nejaka zufalo slaba konfiguracia a ak ho predas za 500-1000 Kc nejakemu neznalkovi, tak budes rad.

Nemyslel si 45.000 Kč? Za 4.500 Kč tam môže byť 2 GB RAM a 2jadrový Celeron N, pomalý disk, príp. malé pseudoSSD a TN displej. Nechcel by som ani zadarmo.

Řada Aspire one jsou ty nejslabší malé notebooky. Ta cena sedí a HW bude jak píšeš

Tenkrát stál ve slevě 4500,- , jenže po čase mi přestal vyhovovat a tak jsem si koupil nový a ten starý bych chtěl prodat.

Však prodej, nikdo ti to nezakazuje. Akorát že když nevyhovuje tobě, tak dost pravděpodobně nebude vyhovovat ani nikomu jinému, protože to je dnes už nepoužitelná zoufalost. Ale zkus to na Aukro třeba od 100 korun. Třeba budeš příjemně překvapený a dostaneš možná 500

500,- v pohodě :)

Říkám možná 500

14" Umax s N4000, 4/32, W10, 3 a čtvrt roku starý se prodal za v podstatě 2 tisíce - https://aukro.cz/visionbook-14wg-plus-w10-... Nové to stálo 6 tisíc a mimochodem, mělo to na svou cenovou relaci poměrně kvalitní IPS displej.

Nenapísal si HW. Fakt to nemá ani 4 GB RAM? Celeron N 4000, alebo dokonca N3xxx? Je tam HDD, alebo pseudoSSD?

HW je zcela irelevantní. Tyto notebooky kupují jen lidé, co ví o HW prd. Pro ostatní je to drahé i zadarmo. Takže to chce hezky nafotit, trochu popsat a prodat někomu dalšímu, koho HW nezajímá.

Tyhle laptopy na specificke ucely kupuji i lide, kteri se naopak v HW dobre orientuji. Ale nejde o zadny masovy zajem, cemuz odpovida i nabidka tehle zarizeni. Nicmene takovy clovek urcite nebude kupovat neco takoveho z bazaru.Tudiz pravdepodobny kupec je opravdu nekdo, kdo se ve veci naprosto neorientuje. A prodej za par stovek zaruci, ze kupec pak bude prudit kvuli nizkemu vykonu toho stroje.

Vedeckú kalkulačku kúpiš aj za 20€ (cca 490Kč), tak túto "prerastenú kalkulačku" MOŽNO predáš za 25-30€ (615-740Kč) - ale k tomu ešte pridaj fľašu koňaku .

daruj ho najvacsiemu nepriatelovi, pripadne pridaj 6pack piva alebo flasu destilatu. Ten notebook je nepouzitelna katastrofa.

Záleží na konfiguraci, ale zřejmě šlo o Apollo Lake Celeron s 4GB paměti a 32GB úložištěm, takové stávaly právě pod 5 tisíc a byly v té době pomalejší než o kousek dražší vybavené Gemini Lake procesory.Tak jak tak, prodat se dá kde co za lecos. Pokud si nejsem jistý cenou za kterou se to prodá tak obvykle dávám na aukro od koruny a kupce si to najde za takovou cenu kolik chce někdo dát = nemusím se handrkovat s kupujícími a dohadovat se o ceně.Pro zajímavoust něco přes tři roky stary 14" Umax s Gemini Lale N4000, W10 Home, 4GB paměti, 32GB diskem (rozšiřitelným snadno dostupným M.2 slotem) se na aukru po odečtení provize prodal za 2000 korun. Původní cena byla 6 tisíc.

Pokud je to něco takového https://www.datart.cz/aspire-1-a114-32-c01z-win... Tak tohle kamarád vyhrál na plese v tombole. Nepoužitelné tzv. danajský dar.