Cena Pc

Zdravím, prosím Vás, mohl by mi někdo od oka nacenit pc z těchtoo komponentů?Základovka: GIGABYTE Z370 HD3P - Intel Z370CPU:Intel Core i5-8600KChladič:Noctua NH-U14SGPU: GeForce Nvidia MSI RTX 2060 6 GBRAM: 16 GB DDR4 (2133MHz)SSD: Samsung SSD 970 EVO, M.2 - 250GBHDD: 1 TBBedna: Corsair Carbide Spec-06 RGB, Tempered Glass, bíláZdroj: EVGA 650 GQ - 650W

Odpovědi na otázku

Jen grafiku dnes prodáš za 12-14 tisíc:https://aukro.cz/vysledky-vyhledavaniZbytek cca 7-10 tisíc podle tvých marketingových schopností. Ale pokud to chceš prodat, aby sis koupil lepší, tak na to zapomeň. Grafiky nejsou. Proto má ta RTX 2060 dnes vyšší cenu, než měla když jsi ji kupoval.

Si treba projdete nejake skoncene aukce na Aukru nebo nabidky v bazarech, predpokladam, ze to za vas nikdo nebude chtit delat. Roli samozrejme muze hrat i to, zda jsou nektere komponenty jeste v zaruce a jak dlouho. Jinak nejdrazsi komponenta je graficka karta, protoze dnes nejsou nove k sehnani, tu bych odhadoval kolem 15 tisic ten zbytek bude za par tisic dohromady, takze velmi hrubym odhadem se bavimo o PC +- za 20 000, coz by pri normalni situaci na trhu karet bylo silene. A pokud se vyrobcum podari obnovit dodavky do takove miry, ze nebude trvale vse vyprodano a neobjednatelne, tak v tom okamziku se cena uvazovaneho PC dramaticky snizi.

Za 20k to od něj klidně koupím a obratem prodám za víc.

Díky všem, měl jsem nějakou orientáční cenu v hlavě, ale největší problém jsem měl s nacenění grafické karty, protože vím, že v dnešní době je to nedostatkové zboží :) všem děkuji

PC má integrovanou grafiku. Takže pokud ti jde o maximální cenu, grafiku prodej zvlášť za maximální možnou nesmyslnou cenu a ten zbytek můžeš zkusit prodat jako samostatné funkční PC možná i okolo té desítky (když narazíš na kořena, možná i za víc, ale na to bych nespoléhal).

ja len nechapem naco by to predaval, ked to je uplne dostatocny pouzitelny pocitac, do ktoreho este rok dva nepotrebuje dat ani korunu, Potom tam vymeni nejaku nvidiu 4600 alebo 5600 a ma zas chvilu pokoj.

procesor by som ponukol na predaj a dokupil i7_9700

Jediný důvod prodeje pc je ten, že plánuji přechod na 4k. Jediný problém je sehnat někde grafiku na 4k když je to nedostatkové zboží :D nechce se mi moc kupovat složený pc.

Tak neprodavejte grafiku, sice 2060 neni zadny zazrak, ale nic moc vykonnejsiho dnes rozumne nekoupite a pokud neni rychla vymena graficke karty naprosto nezbytna, tak bych pockal, zda se za par mesicu situace nezlepsi.Mate vyhodu v tom, ze mate graficky chip v procesoru, takze i pokud nechcete stary PC prodavat po soucastkach, tak je prodejny nekomu, kdo nepotrebuje GK.

Když to prodáš, tak můžeš být klidně půl roku možná i déle bez PC. A nebo budeš muset zaplatit nechutně nesmyslnou částku za lepší grafiku. Třeba RTX 3070 se bez problémů prodávají okolo 30000,-. Což je za grafiku, co měla začínat na 15000,- fakt pitomost.

Díky všem za názor. Prozatím s grafikou počkám. Každopádně je něco co by jste vyměnili na tom PC? Jako třeba CPU nebo něco? Díky :)

Pokud ti jde o 4K, tak grafiku. Což je aktuálně nereálné, takže nic. Výměna CPU ti toho reálně zase tolik nepřidá.

Ja bych vymenil SSD, 250 GB je dost malo, ale to vam s hranim ve 4K zadnym zpusobem nepomuze. Jinak co se tyce upgradu, proc to vlastne chcete prodavat cele? Zdroj ma dost vykonu na upgrade, chladic CPU take neni nejhorsi, az sezenete poradnou grafickou kartu, tak je mozne, ze vas v nekterych pripadech bude brzdit procesor, ale v takovem pripade staci vymenit desku s procesorem.