» Poradna » Notebooky

Cena PC

Ahoj chci se zeptat kolik by jste za něj byli ochotni dát jelikož se nevyznám tak prosim o radu .....rozjede-(Gta,Project cars,Mortal combat) http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/displayCore-i7-920 (B) 2,66 GHz (130W) (4,8 GT / s QPI....Socket 1366.....chipset....Intel X58 Express)Základní deskaVýrobce: PegatronHP / Compaq název desky: Truckee-UL8Epaměť Instalovaná 6 GBMaximální povolená24GB (6 x 4 GB) (64-bit OS)podporované rychlosti (PC3-8500 MB / sec)Typ (240 pin, DDR3)Pevný disk (1 TB SATA 3G (3,0 Gb / s) 5400 rpm)Grafika (GeForce GTX 650)

Odpovědi na otázku

Okolo 5000,-? Každopádně pokud chceš nové PC na hry, vyjde tě levněji výměna slabé GTX 650 za něco pořádného + případně lepší zdroj + více RAM a zahraješ si vše.

tak to si myslim že ma mnohem vecí cenu ... nový stal tenkrát 28 000,- .. a za 5000 neposkladas novy pc aby jsi rozjel to co do ted .. no něco v tom pc od vyroby chybuje .. mozna ramky mozna procesor ... divas se na youtube a zacne se to sekat az se sekne uplně .. někdy nejde nacist win .. a neumím zjistit už čím to je za ty roky .. mělo to v rukach snad milion lidi ...

Slušné PC, len trošku viac papká, ale aj tak sa mi nezdá, že by stálo 5000Kč. Ale ďalšie mínus je, že ak navýšiť RAM, tak len s ťažko dostupnými DR RAM. Ak máš s tým problémy, preinštaluj OS, otestuj RAM, HDD (test povrchu aj na rýchlosť optimálne z HBCD), neviem v akom stave sú kondenzátory...

Kdyz si myslis, ze to ma vetsi cenu, tak neotravuj tady

Neříkám, že se ti nemůže podařit to prodat za více, ale mrkni se do historie aukra, za kolik se něco podobného poslední dobou reálně prodalo. Deska, zdroj, bedna a další drobnosti mají minimální cenu, 2GB moduly také moc nestojí (je jich všude plno, protože je lidi není za vetší, takže je nikdo nechce). Za to i7 také moc nedostaneš, protože i když je to stale výborný CPU, použitelné desky pod ně už skoro vychcípaly (na trhu je tedy hromada CPU, které není do čeho osadit = nízká cena). No a GTX 650 ma take nízkou cenu.Cena HW samostatně by byla možná vyšší, ale ty to prodáváš jako celek a to je vždy za citelně nižší cenu než po dílech. A pokud nebudeš sketa a napíšeš tam, že v tom je nějaká záhadná záhada a padá to, tak nedostaneš ani těch pět kolíků.Ale chápu, že toto jsi určíte slyšet nechtěl. Nic ti ale nebrání cenu nadstřelit a doufat, že se chytne nějaký blb bez přehledu.

Tak jem schválně koukal do historie aukra a i7 920 je tam hromada. Spousta jich je tam neprodaných za 1190,-, pár někdo koupil pod litr a jeden se vydražil dokonce jen za necelé 4 stovky. Musím se přiznat, že až tak hrozné jsem to nečekal. Myslel jsem, že by reálna cena mohla byt okolo 1500,-, ale vypadá to, že už o ně není skoro vůbec žádný zájem. Kdybys měl funkční dobrou 1366 desku, tak za tu bys měl majlant (i 2-3 tisíce), těch je opravdu málo. Ale ty máš OEM srajdu od HP a to také nikdo nechce.

Paradoxně má v tom PC největší cenu ta slabá GTX 650. Ty se běžně prodávají mezi 1000-1500,-.Je to smutné, ale je to tak.

To i7 je naopak docela slabé, i 5 let staré Sandy Bridge i5 2500 ho strčí do kapsy (jak celkovým výkonem, tak především výkonem na jádro).

Tak jistě, že kdyby to Intel vydal dnes, že by to moc úspěch nemělo. Výkon na jádro je nižší, spotřeba vyšší. Jen výkon pri plném využití je ještě slušný. Prakticky to tedy odpovídá AMD FX-83xx.

ty máš intel hrozně rád, to je na tobě vidět

i7, 6 GB RAM za 5000? Neviem či za toľko kúpiš i5 aj keď toto CPU trošku viac papká ako by sa patrilo

právě :) .. jen je procesor a nebo rámky (dvojkové nebo bečkové řady) .. něco není kompatitivní .. jinak dalsí typy na cenu ?

Čo je CPU B rady? Sandy bridge do notepuku? Ak máš problém s HW, je to ťažko ako celok predajné. CPU je fajn, ale neviem či máš dostatočný chladič, lebo nie každý je spokojný s hlukom lietadla, ale už som videl aj 12000 RPM ventilátor (žravý CPU a malý chladič), 6 GB RAM snáď stačí, ale navýšiť to začína byť oriešok a u nás ani predajca nemá tušenia o SR a DR RAM. Najprv vyrieš sekanie. Škoda, že to nemá hernú grafiku (GTX 950-960 a bol by pokoj na nejaký rok)

jsou tam DDR-3 (a ty si myslim že vtu dobu teprve zacinali) to samé procesor .. mel jsem tam už asi vsecky winy .. to samé drivery.. a obcas to hodi fatall error ... a jak jsem řikal ... s žadnou hrou doposud nemám problém .. jen GTA jede na 70% do full obrazu

To tvoje i7 ma vykon na urovni dnesniho i3-4170. Ten stoji 3200. Ty mas vse pouzite a bez zaruky, takze cena je minimalne polovicni az tretinova. Tech 5-6 tisic je realne.

To i3 je podstatně lepší, protože má mnohem větší výkon na jádro a míň žere.

Je to skoro 8 let starý PC. Profi chipset X58 je sice fajn, ale vše je na to drahé.Namáhané komponenty, jako je grafika, disky, nebo zdroj, zítra nemusí fungovat.Dal bych 4000 - 6000, podle fyzického stavu. Tedy já ne, nechtěl bych to ani za tyhle koruny. Ale někdo snad ano.

vymeň grafiku otestuj stabilitu pc , ramky a pod přikup ssd abudeš jěšte dlouho za vodou..

GTA 1 a Mortal Kombat 1, unese i můj Smartphone. Takže cenu bych viděl na 400kč

nic moc ale je to kousek historie ale ještě bych se toho nezbavoval jen bych pročetl navody atd jak procak přetaktovat aspon na 3.2ghz,grafiku bych k tomu dal bud 960 nejlepe gtx 770 a uplně nejlip 380x a zahraješ si i dnešní hry na hezke detaily,jinak cena no to je těžke zaleži v jakem stavu je zakladní deska,ale tak cca 5 max ale fakt max 7tacu,ja bych se toho nezbavoval tos mněl před dvouma rokama udělat a přejit na novjejší procaky ted to horko těžko někdo koupi kdo neni blbej tak kupuje věci po častech za větší penize z vyšího segmentu

njn ale byl brany na firmu jako by ... tak ze tam byla 8000 sleva ..

PC velmi rychle morálně zastarávají. Nejde bohužel jen o to, kolik to stálo nové. Ber to tak, že lidi se zdráhají dát víc peněz do použitého herního PC, kde neví, jak moc byl namáhaný - mohl být klidně dlouhodobě zatěžovaný naplno a grafika nebo deska může novému majiteli klidně do měsíce odejít, když bude smůla.Právě to spousta potenciálních kupců ví a proto se zdráhá za to zaplatit nějakou větší sumu, když jdou takhle do rizika.

bohužel použité PC (a díly) mají asi největší hodnotu devalvace oproti novým koukům... to tak prostě je... už v momentě kdy pc koupíš a neseš si ho hrdě domu, tak má o 20-25% menší hodnotu než za kolik si ho koupil....Každý si tímhle poznáním musí projít... taky jsem před 15 lety koupil "superdělo" za tehdy nehorázných 60 000 (jen bedna+OS, bez monitoru a příslušenství) a dneska (některé díly se ještě dochovaly) to nikdo nechce ani zadarmo ... to tak prostě je...

5litrů