Cena Opravy DisplayPort

Zdravíčko,kolik by mohla plus mínus stát oprava resp. výměna displayportu na monitoru? Je vyviklaný a funguje pouze když kabel hrubou silou zatlačím. Počítejme s prací 400 na hodinu. Děkuji moc za tipy //Smazán troll "Pavel Nový" (= "host" / "joachym") a jeho bláboly o ničem.//

Odpovědi na otázku

S 400 Kč za hodinu nemá smysl počítat, to je nesmyslná cena.

Tak počítej s něčím s čím to dává smysl. Nevím proč by cena měla být nesmyslná, ale fajn. Nechtěl jsem aby sem někdo chodil opravovat chyby, ale pomoct :)

Tak právě jsme vám pomohli s tím, abyste nepočítal s nesmyslně nízkou cenou 400 Kč na hodinu. To, že nevíte, proč je ta cena nesmyslná je logické, jinak byste totiž s takovou cenou nepočítal. Tak, co dalšího, čemu evidentně nerozumíte, ještě potřebujete vědět?

Byla by to smysluplná cena, pokud by 8 hodiny denně 20 dní v měsíci nonstop pájel konektory a neměl k tomu žádné další náklady.On ale samozřejmě stráví spoustu času na režijích, kdy si třeba shání zakázky, taky musí zaplatit nástroje, materiál, nájem, a když si vezmete poctivých 50% na daně v nákladech na mzdu a 20% DPH, tak za 400 Kč na hodinu budete rád za minimální mzdu.Přepájet konektor sice není žádná superschopnost, ale člověk, co to dělá dobře, fakt nemusí makat za minimální mzdu.

400 Kč za hodinu Jsi směšný!Spíš tak 1000-1200 Kč / hod.Za 800 Kč na hodinu pracují v autoservisu.Cenu opravy počítej tak okolo 1500 Kč.

To jsi z hodně laciného kraje Za 400 na hodinu pracuje možná nějaký starý dědula doma v garáži. Počítej něco mezi 1500-3000, podle toho, jestli budou schopni a ochotni vyměnit samotný konektor nebo to půjde i s celou deskou.

V česku se monitory opravují stejně jako např. automobily. Tzn. pokud se něco poškodí na řídící desce, vymění se celá deska. Ale výsledná cena s tím nemá nic společného. Cena opravy se pohybuje podle reálné ceny zařízení a odhadu finančních možností zákazníka. Tzn. je třeba odhadnout o kolik se dá ještě pumpnout, aby jej to neodradilood opravy. ☻

Ptáš se kolik bude stát oprava a už vnucuješ cenu za hodinu?1. ta cena práce za hodinu je hlavní část toho kolik bude stát oprava2. 400 je dost směšná částka, pod 1000 s ničím nepočítej3. když se zamyslíš nad bodem 2, tak to je jenom práce. Takže jestli nemáš nějaký super herní monitor (což asi ne když máš jeden DP) tak si kup nový a vyjde tě to rozhodně lépe

Doporučuji najít na to nějakého bastlíře.Často neznají cenu svojí práce, takže takovéhle věci dělají běžně se ztrátou, protože vám přece nebudou účtovat litr za přepájení konektoru, že.Řeším to tak, že mu přinesu hromadu nějakého elektrošrotu za to, že mi to opraví. On je štěstím bez sebe za věci, které pro mě nemají hodnotu, a já mám opravenou věc.Když už se to rozebírá, doporučuji to vzít od podlahy a vyměnit kondíky na zdroji. Bude to stát o něco víc, ale zase je šance, že ten monitor bude fungovat i rok po záruce. Zatím jsem to udělal u dvou monitorů, které krátce po záruce chcíply, oba fungují dodnes, jednomu už je 13 let.

To s těmi kondenzátory je velmi dobrá připomínka!

Na cenu opravy se musite ptat toho, kdo je ochoten tu opravu provest. Nema zadny smysl se ptat zde v Poradne, natoz do toho tahat nejakou imaginarni cenu hodiny prace, kterou si vycucate z prstu.Myslete trochu. :o(

tohle je tak specifická oprava že cenu bude diktovat servis a ne ty A taky může být "vyviklaný" nejen konektor, ale i plošný spoj na kterém drží a pak se oprava nemusí vyplatit vůbec. To se zjistí až po rozebrání..

Práce 800-1200 Kč baz DPH, konektor asi 150 Kč (pokud to není atyp) + doprava a případné náklady na dovoz konektoru. Pokud žiješ v Číně, tak tak možná celý úkon někde na tržišti náhradních dílů bez garance na cokoliv vyjde na stovku.