Čelní panel - nefunkční tlačítka na mechaniky

Dobrý den,brácha mi přivez na reinstalaci PC Packard Bell iXtreme J9019, nikde na webu Packardu jsem nic nenašel k tomuto modelu, ale velmi podobný PC je iXtreme PT.U13-PV.U13 (bedna je dle náhledu stejná).Systém je OK, ale co mě mrzí je tato věc:V horní části čelního panelu na case jsou 2 tlačítka na vysouvání a zasouvání 2 mechanik (mechaniky jsou plně funkční), ale tlačítka nefungujou. Nefungujou ani v BIOSu ani ve Win. Dioda k HDD vedle tlačítek řádně funguje. Win detekuje interní čtečku karet a "přední" USB porty.V bedně to vypadá na první pohled, že je vše řádně zapojené.Prosím, na co se mám zaměřit ?Jen pro info: Tuším, že cca před 7 lety to bráchovi ta tlačítka funguvala.Předem děkuji za rozumné odpovědi.

Odpovědi na otázku

Požičaj mi vercajk, prídem ti tlačidlá osobne domov opraviť.

Tlačítka na panelu jsou mechanická záležitost a jsou zcela nezávislá na BIOSu a na systému. Máš špatně nastavenou vzdálenost mezi mechanikou a předním panelem. Pravděpodobně je mechanika příliš daleko, takže tlačítko nedosedne na tlačítko mechaniky a CD se neotevře. Pokud je mechanika příliš vysunutá, tak se špatně otevírají dvířka popř. mechanika stále otevírá a zavírá.

Trošku si nerozumíme, ale to je v pořádku, přiblížím popis.Mechaniky jsou za "přihrádkama" nebo "dvířkama" na předním panelu. "Přihrádky" nebo "dvířka" jsou od výrobce case. Tlačítka na vysouvání a zasouvání mechanik jsou v zaoblené části mezi horní a přední částí case, tzn. cca 4 cm od první (horní) mechaniky...