» Poradna » Notebooky

Celeron Braswell nebo Bay Trail

Dobrý den, kupuji konvertibl, Acer Aspire R11 s Celeronem Braswell N3050 je teď o 1000Kč levnější než Lenovo Ideapad Yoga 300 s Celeronem Bay Trail N2840. Jaký je rozdíl ve výkonu a vyplatí se ušetřit? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Jednoduchá volba: oba CPU jsou k ničemu.

Je to jen na internet a dokumenty, takže prosím.

Atom jako Atom..."...Je to jen na internet..." - aneb hloupá představa, že webový prohlížeč (to vy považujete za ten Internet) je nenáročná aplikace na výpočetní výkon. "Dokumenty" - aha, takže TeX (LaTeX)?

Prohlížení webových stránek ve webovém prohlížeči a psaní dokumentů v MS Word. Je to tak srozumitelnější?

Aha, nerozuměl, další tzv. "zdravě" sebevědomý...

Poslyšte, já jinak na trolly nereaguju, ale tohle má být seriozní poradna, takže byste se měl ukájet někde jinde.

Takže znovu! Webový prohlížeč už minimálně deset let NENÍ, pro méně chápavé, NENÍ výpočetně nenáročná aplikace! Že pod slovem: "Internet" si představujete pouze tuto síťovou službu, mne nijak nepřekvapuje.Slovo: "dokumenty" znamená cokoliv, pokud jsou to výstupy textového editoru, výpočetní náročnost může být také různá. Atomy jsou prostě nevýkonné a do toho nejlevnějšího segmentu, co v oblasti IBM PC vůbec je.

N2840 je nepatrně výkonnější (alespoň dle benchmarků). I ten internet na tom při více otevřených záložkách bude dost možná utrpení.

Mimochodem, oba jsou slabší než 8 let staré procesory. Jako ostatně všechny Atomy. Tyhle hračky měly zůstat v tabletech…

Tak právě - manželce dosud v podstatě stačil bídný OpenDott z Tesca. Myslíte, že bych měl spíš koupit tablet s dokovací klávesnicí? Ty mají čtyřjádrové Atomy.

V této cenové kategorii bych nešel do ničeho jiného než do repasu, kvalita i výkon je vyšší. Víc jader je sice fajn, ale nízký výkon na jádro to prostě nedožene.

OK, díky.

Kupujete si kurvítko, budete přímo nadšený.Přidal bych pár tisíc na NTB s procesorem i3 , tzn nějaký s i3-4005U se dá pořídit kolem 9.000Kč.http://notebook.cz/clanky/technologie/2014/i... http://www.cpubenchmark.net/compare.php