» Poradna » Ostatní

CD přehrávač nenačítáý CD-R, kopírování na CD disk

Zdravím, mám dotaz. Mám nahrávky na CD-R, ale nedokážu je přehrát na starším CD přehrávači (běžné CD disky hrají). Abych mohl přehrávat i nahrávky z CD-R stačí je pouze zkopírovat na obyčejné CD nebo musím změnit i formát - např. na mpg? Typ původních souboru na CD-R je: Stopa zvukového disku CD (.cda). Díky za radu.

Odpovědi na otázku

Jestli jsem to pochopil dobře tak máš problém s vypalovanými CD (-R). Některé (hodně) staré přehrávače měly s přehráváním takových CD skutečně problémy. Na "obyčejné" CD nic nevypálíš, taková CD se lisují. Nebo tím "obyčejným" CD myslíš něco jiného? Nemáš spíš problém s CD-RW? Tam by překopírování mohlo pomoct (zase jak u kterého přehrávače, je-li starý).

Vypalovaná CD mají oproti těm lisovaným (origo) pouze cca 10% odrazivost. Starší přehrávače na to nemají dostatečně výkonný laser. Proto to nepřečtou, a pokud náhodou ano, laser dostane zabrat, protože musí makat stále naplno a brzy odejde. Potom už tam nepřehraješ vůbec nic!Používej pouze takový typ média, na který je přístroj konstruován. V tom to případě tedy výhradně originální (nepálená) CD.