» Poradna » Ostatní

CD po vložení do CD mechaniky HiFi přestane hrát a začne cyklit

CD po vložení přestane hrát a začne cyklitPo vložení CD tato HiFi začne po 20-40 sekundách přeskakovat o cca 10-15 vteřin zpět pak zhruba 15sek hraje a zase v kritickém místě se posune zase zpět o ten úsek jak dříve. Takže hraje 0-40 pak se posune a hraje 30-40 a poté skočí zase na čas 0:30 a hraje 10 sekund a tak dokola. Takže z CD nepřehraje žádnou skladbu. Jak to vyřešit? Zkoušel jsem více CD. Mám originální CD. Nevím kde je chyba a jak jí vyřešit prosím o radu. Mockrát děkuji.Jedná se o HiFi věž Sony CMT-NEZ50

Odpovědi na otázku

Vyčisti optiku nebo bude KO a vyměnit samotnou laserovou jednotku.A cituji:Takto čistím optiky já a zatím jsem slavil samé úspěchy. Čekám na nadávky odborníků:Nejprve je dobré zbavit vnitřnosti prachu, nejlepší je jemný štětec a s ním "š*****" při současném foukání hubou nebo fénem a takto vyčistit komplet vnitřnosti, ale přímo na čočku laseru nešahat, tu jenom pofoukat. Můžeš i brčkem zafunět okolo čočky, abys ofouk i zrcátko pod čočkou a vlastní oko laseru, které bývají taky zaprášené, ale ke kterým se nedostaneš. Většina pakostů vezme ušočistič a líh a poškrábou tím čočku a protože zrcátko a laser zůstaly špinavé a dál to nehraje, tak začnou kroutit všemi trimry a ve snaze "přižhavit laser" to totálně dojebou.Pokud profouknutí optiky nepomůže, což většinou nepomůže zejména u CD přehrávačů z kuřáren, přichází na řadu ISOPROPYLALKOHOL ve spreji. Například ELCHEMco IPA 170Před čištěním je vhodné pojezd optiky nastavit do polohy, kde je k ní co nejlepší přístup a opatrně sundat většinou černý plastový kryt okolo čočky. Pak se sprejem "brutálně" prostříká komplet optika - ne jen přímo "viditelná" čočka, ale i okolo ní pod různými úhly. Po odpaření isopropylu je hotovo. Já optiku prostříkávám nad vanou s přehrávačem vzhůru nohama. Isopropylalkohol ničemu neublíží a může natéct kamkoli. Maximálně může odmastit pojezdy mechaniky, ale ty je stejně vhodné na závěr promazat například modelářskou vazelínou určenou na serva.