CD mechanika nenacita CD ani DVD

Dobrý den mám problém s CD ROM. Když do ni vložím CD nebo DVD tak začne vrčet vypadá mechanicky v pořádku ale nenacte disk. Předem díky za radu

Odpovědi na otázku

votři voko

Čistící médium (suché) nebo nová mechanika životnost je omezena, často selže bakelitový šnek (taky to existuje) BR mechaniky jsou na tom lépe většinu těla jsou kovové. Přesto nelze spoléhat v PC na jedinou mechaniku už proto, že zápis na jedné je ideální kontrolovat na jiné, vysunutí média nestačí.

Mám doma historickou (cca 12let) CD vypalovačku Plextor a stále je OK. Mezitím mi odešlo několik DVD vypalovaček. Dnes je to spotřební zboží, co nic nevydrží. Vzhledem k ceně pod 500,-Kč včetně DPH se tomu ani nedivím. Můžeš ji zkusit vyčistit, ale spíše to bude chtít novou. Já jsem na vypalování už téměř rezignoval. Koupil jsem si HDD BOX ZM-VE200, který umí emulovat CD/DVD mechaniku a místo vypalování nahrávám *.ISO soubory na HDD v tom boxu. Pak se jen voličem na displeji vybere, který se má aktuálně používat.

Taky se podívej jaká střeva měla ta palírna a ty dnešní hračky. A pokud se mu správně nenastavuje šnek s čočkou čištění nezabere, je to první typický příznak. Další je občasné selhání při zápisu = vadná data, nakonec tvrdé selhání nedokončí se média. Prostě nelze jen na jednu, mají omezenou životnost ~ 600 - 1.500 přepisů s tím, že většinu času se jen čte.

Taky když byla nová stála asi 11000,-.dnes je prostě i čočka z plastu, zatímco dříve tam bylo poctivé sklo. A ten plast teplem od laseru časem degraduje. Ještě mám v PC DVD vypalovačku od PANASONIC SW-9573 (připojenou přes IDE/SATA převodník) a to je taky držák. Držím si ji proto, že zapisuje na DVD-RAM média v cartridge a používám jen originální DVD-RAM média PANASONIC. Zkusil jsem i VERBATIM, ale ty byly nespolehlivé. Pro zajímavost obrázek:http://img04.taobaocdn.com/bao/uploaded/i4/115630261... !!0-item_pic.jpg

To já si vzpomínám také na většinu Yamahu, Mitsumi, SONY, ASUS, spoustu LGin a určitě jsem na některé zapomněl. Dnes už prakticky zbyly jen OEM výrobci, ale tak ještě je dobré, že LG v BR mechanikách drží standard, uvidíme jak dlouho. Média to je historie, první TDK, Memorex ty už i DVD, Panasonic výborné, SONY držáky, Imation +R naprosto dokonalé a dnes i ten Verbatim a vše co je na spindlech nebo těch válcích bez spindlu už vůbec nemá tu kvalitu. Ideálně BD-R přímo z velkoskladu nebo jewel boxy v balení 5 - 10 Ks dávají tam jinou třídu médií. DVD-RAM ideální na časté zálohy je dobré Panasonic snad nejlepší.

tak je asi rozbitá ne? zahoď a kup novou... nevim co jako chceš řešit u spotřebního zboží za čtyři stovky

Zdrávím, měla jsem podobný problém, ale povedlo se mi ho vyřešit, tak možná pomůžu někomu dál :).Dostala jsem po rodičích starší notebook s DVD ROM, který ze začatku pracoval, jak má. Pak se ale oběvily komplikace a po vložení disku do mechaniky nezačal ani pracovat ani načítat disky. Jelikož byla mechanika zanesená prachem, jednoduše mi stačilo mechaniku vyčistit. Četla jsem, jaké přípravky se k tomu používají, ale žádné speciální ani lékařské líhy doma nemám, tak jako náhrada postačil neagresivní čisčič oken. Použila jsem hadřík na čištění obrazovky a opatrně celé oko mechaniky večistila. Nechala jsem oschnout a dodatečně restartovala celý počítač. Po zapnutí se mechanika rozjela a načetla celý disk.

nenacita sa midvd ked ho zasunem do jednotky