» Poradna » Programy

CD Barta - Illustratosphere - nejde prehrat na PC

Tak jsem ted videl tohle CD v obchodu a na jeho zadni strane bylo napsano: Nelze prehrat na PC!
Ma nekdo s timto CD zkusenosti? Opravdu to nejde prehrat nebo vypalit? Jakym zpusobem to muze byt provedeno?

Odpovědi na otázku

Ahoj,ano mas pravdu, toto CD nejde prehrat na pocitacovych CD mechanikach. Je tam nejaka zrada vo formate. Co je ale horsie, nepojde prehrat ani v niektorych audio mechanikach CD, ktore su zalozene na pocitacovych technologiach. Pritom PC mechaniky sa cim dalej tym viac zacinaju pouzivat aj v audiotechnike!!! Je to najnovsia blbost, ktoru si na nas vymysleli nenazrane nahravacie spolocnosti. Nielenze su CD drahe, ale si z nich clovek nemoze spravit ani legalnu kopiu, co je uz naozaj zasah do nasich prav! Ak to totiz niekto nevie, ked si kupujem CD, tak si nekupujem nosic, ale prava na nahravku!!! No a tieto prava mi umoznuju vytvorit si kopiu pre svoju potrebu!!! Toto pravo je u tohoto Cd obmedzene. Je to protipravny krok!Je zaujimave, ze taketo CD sa objavili zatial asi tri na cesko-slovenskom trhu, v zahranici nie. Tam by to asi nahravacej spolocnosti nepreslo!!!Kedze s nami chce nahravacia spolocnost hrat takuto nefer protipravnu hru, odporucam vsetkym taketo CD bojkotovat a nekupovat ich. Jedine tak zabranime rozsireniu predaja takto nelegalne upravenych CD, ktore nas ako spotrebitelov poskodzuju.Mimochodom, Cd sa dá skopírovat tak, ze ho prehras v normalnej vezi a nasamplujes cez audiovstup do pocitaca.

Tohle CD má schválně chybu v popisu TOC (Ttable Of Contens). Stolní mechaniky na to většinou dlabou a CD jde přehrát.  Ale protože pro CD-ROMku jsou tyhle údaje svaté, zblázní se kvůli tomu a nepřečte nic.
Řešením je nagrabovat to ve vypalovaččce (ta si s podobnými zhovadilostmi poradí) a hrát mp3.

Mimochodem stojí ten Bárta vůbec za tu námahu ?

Ano, myslim, ze NERO dokaze oist vadne udaje v TOC.

  stoji

Tak si to na tý vypalovačce zkus ... pokud nemáš určitýho Plextora, tak si ani neškrtneš. Na Mageu byl rozsáhlý popis témto tematiky.

dejte to na Net za účelem pořízení originální kopie .
Jiná možnost není.

Anebo se na to vys... .
Haha

Potřeboval jsem si udělat kopii tohoto CD, jehož originál vlastním, ale nemohu ho přehrát v PC, jak jinak,že Klasickou cestu D-D jsem po mnoha pokusech vzdal a CD si okopíroval cestou D - A - A - D, klasicky jsem ze svého Denonu přes lin-in  Sound Blasteru PCI64 skopčil celé CD do jednoho wavu, který jsem následně rozsekal v GoldWavu na jednotlivé tracky a následně přepálil na CD ve WinOnCD 3.6 (bez mezer). Nic nového pod sluncem,audiofilové budou mít připomínky, jak to s tou kvalitou muselo jít dolů, ale svými slechy jsem rozdíl skutečně od originálunerozeznal. Samozřejmě měření zkreslení a odstupu signál/šum by jistě ukázali podstatný rozdíl, ale poslouchám ušima, ne měřákama . Co mne nejvíc překvapilo, když jsem kopii spustil ve winampu, tak mi databáze CDDB normálněnašla název CD, interpreta i názvy všech skladeb. Jak je to možné, na jakém principu to funguje?Ještě mám dotaz, zda se dá nějak uplatnit digitální koaxiální výstup na mém stolním CD přehrávači (DENON DCD-625), myslím, co se týče stažení do PC. Aby bylo možno vynechat DA převodníky v přehrávači a zvukovce.Díky za příspěvky.

ad CDDB - nejspis podle poctu a delek skladeb

Mirda : no pokud budes mit zvukovku co ma koaxialni digitalni in tak nejni problem ne ? Ja tedy mam zvukovku s Optickym vstupem i vystupem takze bych to resil pres denona 1290 optikou do zvukovky a pak vypalit, nebo bych to rovnou strcil do Plextora a prepalil Ale Bartu nemusim a jen kvuli tomu abych zjistil ze to umim si ho kupovat nebudu. Bez tak kdo ho chtel tak ho v mp3 sehnal a vypalil si ho Tohle muze fungovat leda u uplnejch Joudu. Nehlede na to ze bych si takove cd nekoupil uz jen kvuli tomu ze nehraje v PC mechanice pac davam prachy za hudbu a ne za to ze si to budu moc poustet jen v nekterejch pristrojich. idealni by byl bojkot a ono by je to preslo. Nehlede na to ze na CD je naka RED BOOK ktera presne popisuje jak ma takove cd vypadat a myslim si ze tohle cd to rozhodne nesplnuje , bejt v americe tak se toho nakej schopnej advokat chytne a vytriska z nich balik )

Nevíte někdo, která zvukovka má koaxiální digitální vstup?Dík window.open=PrxRealOpen;

window.open=PrxRealOpen; No, nevim, v tom případě tam musí mít na ty časy nějakou toleranci, protože ta kopie je o 2 vteřiny delší a některé skladby se taky v časech nepatrně liší.

Nejspis jo.