» Poradna » Počítačové sítě

CCNP a juniorní síťař

Zdravím, jsem ve 4. ročníku střední školy se zaměřením na IT a zrovna jsem složil 350 - 401 zkoušku a po maturitě plánuji 300 - 410.Jak to na trhu vypadá s prací pro juniorní síťaře? Co tak koukám, tak se většinou chce několik let praxe, máte nějakou radu, jak získat takovou pozici?Díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Lidi nejsou, takže dobře. Klidně se ozvi, až bude čas, třeba se to zrovna sejde a něco bude.

Tieto bere i bez praxe.

Tak logicky, kdyby nebrali lidi i bez praxe, tak by neexistovali lidi s praxí Pozice "junior" obvykle znamená z části i zácvik. Navíc teď je taková situace, že prakticky kdekoliv berou kohokoliv, kdo je ochoten pracovat a učit se.

Na junior pozice za junior penize urcite ano, ikdyz i tam se snazi vznaset nesmyslne pozadavky. U vyssich pozic uz je situace trosku narocnejsi

Co jsou "juniorní peníze"? Certifikace si platím ze svého, škola nenabízí ani slevu na CCNA, a nerad bych někde nastoupil za minimální mzdu

Trosku blby je ze ted CCNP rozsekali zhruba do 30 separatnich certifikaci (a vubec bych v tom nehledal honbu za penezi). Pokud ti skola plati vic tech certifikaci, tak jich udelej co nejvic, jelikoz za vlastni penize to trosku zaboli.

Podle miry nesmyslnosti pozadavku se da celkem slusne odhadnout, jestli ma vubec smysl se v takove firme nechat zamestnat.

A k čemu si myslíš, že ti certifikace jsou??Každej mladej co vypadl ze školy a má nějakou bezcennou certifikaci by hned chtěl dělat síťaře, takový nadělaj víc škody, než užitku.Radši na pár let zalez někam do servisu, nebo k malýmu ISP a konfiguruj TP-linky, až budeš mít praxi, tak tě možná někdo veme

Co se týče nástupu do nějakého zaměstnání, tak je celkem jedno, jestli CCNA nebo CCNP. Je dobréí nějaký certifikát mít, protože se podle toho dá poznat, že nejsi úplně nepolíbený nějakou teorií o sítích. vyšší certifikát může pomoct tak maximálně k tomu že pokud bude víc jinak srovnatelných uchazečů, dají vám přednost. Každopádně juniorská pozice je to správné místo pro začátečníka bez ohledu na počet certifikátů. Takže tam kde hledají senoira, nebo několik let praxe, bych se necpal, protože to je buď pro člověka se slušnou praxí a zaměstnavatel ví co chce, nebo sami nevědí co má takový člověk umět a tak to nahradí velikostí praxe adoufají, že tím je řečeno vše. Těm speciálně bych se vyhnul obloukem, protože tam o těch sítích nevědí skoro nic a čekají že to bude vědět ten příchozí. Začátečnické místo je tam, kde už je existující tým podobných pracovníků a ideálně tam, kde rovnou počítají s tím že si nováčka zaškolí. Nevím v jakém místě budete hledat, takže konkrétní tipy tady asi nezazní, ale je mnoho firem co mají juniorské pozice a pravidelně na ně hledají lidi, protože se jim z nich jiní lidé posouvají na pozice seniorštější. (Brrr to je slovo) Není od věci do takové firmy třeba i pár let dojíždět delší vzdálenost, pokud nic není v místě bydliště, nebo si tam najít podnájemm pokud je to daleko, ale prostě nabrat zkušenosti. Rok či dva ve větší IT firmě udělá z člověka použitelnějšího síťaře, než celá škola a certifikáty.