» Poradna » Programy

CCleaner....

Měl jsem nainstalovanou tu infikovanou 5.33 a 5.34 verzi na 32bit. Win. 10. Nýní tam mám 5.35, která měla problém odstranit a zřejmě taky odstranila, protože jak online ESET, tak Avast po restartu nedetekovaly nic...

Odpovědi na otázku

Jediná jistota je reinstalovat systém nebo jej obnovit ze zdravé zálohy bez toho čističe a už nikdy podobné programy nepoužívat - JSOU K NIČEMU!

"Pracovníci Talosu věří, že tento problém byl objeven v počáteční fázi, kdy útočníci shromažďovali informace z infikovaných počítačů, ještě než na počítače obětí instalovali jiné závadné programy."

O kus níže je článek: https://www.zive.cz/clanky/hacknuty-ccleaner-... , takže systém lze považovat za kompromitovaný a nejlepším řešením je obnova ČISTÉHO systému z bitové kopie, nebo hůře, řádná přeinstalace a nastavení. A hlavně již neinstalovat nesmysly typu CClener a podobná svinstva.

Pokud si přečtu anglický originál tak se tam píší co to dělalo a také co to mohlo dělat. Vzhledem k tomu, že by se s nima v USA soudil kde kdo ...protože to neřekli... tak vždy budou radit reinstalaci , aby byli z oblliga.Ono už samotné označení za malware je zavádějící . Byl to potencionální backdoor, který mohl sloužit k instalaci malware. Ale jestli se tak stalo, nejsou důkazy.

Oni to známili, mysleli, že vyřešené. Ale CISCO(?) dodatečně zjistilo, že infikovány jsou i knihovny Windows (dll) a anti-malware nedetekoval. V TOM JE TEN HLAVNÍ PROBLÉM.

Další pablb, co používá ve svým sračkovitým PC nesmysl CCleaner.. Čím větší blb, tím více nepoužitelný počítač.. stroj k ničemu.. Dnes vlastní počítač kdejakej debil..

taky bych 9/10 lidem PC sebral pro nekompetentnostžijeme ve zvrácené době, kde je spousta plnoletých a jen pramálo dosplělých

Kdybys tam mel mene vulgarity, tak se neda nic jineho nez souhlasit. Nejake testy na zacatek, nez si poridi PC, tak jako u autoskoly, ikdyz jak jezdim, tak na silnicich je taky spousta pakonu, co dokazou predjizdet na horizontu jeste v pravotocive otacce a nikdy nemuzou vedet ani videt, ze na druhe strane neni nikdo. Atd atd....

no upřímně jak to tu čtu hih kdyby nastala logika v lidstvu a smyslnost pojetí co jak má fungovat tak jsme zpět na začátku doby kamenné protože díky těmhle blbounům nejapným právě hýbe ekonomika :) je to smutné ale je to tak příkladně víte jak vznikl první virus?? chybný program jinak řečeno nechtěná angína v kybernetice dnes protivirové korporace platí hackery aby zkoušely nabourat jejich proti systémové ochrany jakýmkoliv způsobem ....... co jsi já osobně pamatuji od microsoftu první program ne system ale pra předchůdce tkz. windowsu když sem se učil Informatiku byl program manažér M.602 a textový T.602 pak skok šel moc moc rychle v před w95 w98 w98se milenia w2000 atdl atdl dřív tolik viru nebylo a když tak jedině stáhnout souborem dnes stačí otevřít blbé okno v prohlížeči a máte hned lehký gen který pracuje po startu bat com či exe jinak vy si toho ani nevšimnete že ho máte a za půl roku ejhle pc je pomalý nereaguje a když tak blbě jde disk blbne drbe seto pc se přehřívá ,,,, není to až tak stářím celého pc jde o to že i když máte nej. top proti virus tak stejně škodlivý gen je v systému tkz. urychlovač stárnutí na tom dnes staví ekonomika výpočetní techniky příklad kdo by měl nervy a chuť financovat kupte si dva stejný pc jeden připojte na internet a druhý jen na hry a pokud možno přes cd ..dvd hrajte nestahovat nic z internetu otestujte to alespoň rok a u obou dělejte standardně pravidelný servis čištění ,,,pochopíte samy kde je háček mám odzkoušeno ale vzhledem k tomu že bez internetu se neobejdeme jsme smířený že to dlouho nevydrží přesto hledáme řešení a to jsou další syčáci co se na tom krmí příkladně cclaner tune-up a jiné korporace v programech které sice něco vyčistí ale zároveň zahltí příkladně operační paměť a místo na disku neli víc ublíží nežli pomůže no co prostě dodat alespoň jsem se vykecal :DA co se týče řidičů :D škoda mluvit mladí dostanou auto o výkonu 100kw  Ukázat celý příspěvek

"Dnes vlastní počítač kdejakej debil.. " - jak vidno tak i Edysák

Ccleaner je největší sračka.... Maže registry a to ti pak pojene system.... Ten program neumi rozeznat typ registru jako méně používaný nebo nechtěný....

Zdravím,promiňte mi to, ale pro imbecila zajisté ano. Tak jako potřebujete řidičské oprávnění abyste se naučil ovládat automobil tak rovněž potřebujete získat technické znalosti v oblasti PC. Ccleaner je solidní softwarový nástroj, který ovšem musíte umět používat aby z něho nebyla sr.... jak uvádíte.

No člověk co ma technické znalost nepotřebuje vubec používat takovy sofftware... Takže su tu pište jako inteligent ale pro mně jste jen další debil co si tu hraje na chytrá...

A můžeš napsat jediný rozumný důvod, proč používat CCleaner? Ten přece neumí nic užitečného, co by nešlo udělat snadno systémovými nástroji a to ještě bez rizika rozeslání systému :)

Čiastočne máš pravdu, ale nie vo všetkom.CCleaner sa tvári ako program, ale je to len "placebo" program. Prečo? Pretože v základnom nastavení (BFU nastavenie ) vie vykonať len niektoré akcie (vymazanie cache, koša, odinštalovať programy), ale pri tzv. čistení registrov - on ich len označí, ako nepotrebné, ale nezmaže záznamy. Takže často po reštarte tie odkazy na neplatné hodnoty v registroch sú späť.Takže v BFU nastavení bol prakticky neškodný, ale teraz - po tej afére, už neškodný nie je - a ani nová verzia to neodstráni (viď vyššie popísané). A nepomôže ani antivírus (mimochodom - Piriform už patrí Avastu!), ani MBAM - tu pomôže fakt jem preinštalovanie, aby sa všetko z registrov vymazalo, aby sa všetko uložené (backdoor) odstránilo.

Jen k doplnění - zatím zjištěn rozpad důvěryhodnosti systému jen u 32bitových verzí Windows, ale... On nechce "škodit", jen tiše získávat informace, i když cíleně "údajně" jen na velké korporace.

No hej... zatiaľ len v 32-bit verzii... ale kde je napísané, že niečo podobné neexistuje aj pre 64-bit verziu? Cielené na korporácie... ale kde je napísané, že len na ne? Stačí, aby sa v PC/NB vyskytlo niečo úradné a voalá, už sa sosajú údaje.

CCleaner pouzivam jiz radu let a jsem s timto softwarem naprosto spokojeny.

ftipálku linuxáckej

Spokojený k jakému účelu? :) A v Linuxu? :D