Částečný update pc

Zdravím, Mám takové malé dilema. S velkou pravděpodobností mám v háji základní desku.(MSI Z77A-G45 - Intel Z77) Vypadá to že mám k řešení dvě možnosti. 1) Sehnat jinou desku se stejným socketem 1155 (ale novou těžko seženu a když ano,tak je šíleně předřazená a nebo starší,ale do té se mi moc nechce ,ale je to finančně schůdnější.2) Pořídit novou desku, procesor a paměti.Pokud bych se rozhodnul pro druhou verzi,tak co by jste mi doporučili?RAMky asi 8gbProcesor asi i3Deska ????? Aby to bylo vzájemně kompatibilní a max 10tis ( ale raději míň)Nyní mám:4x DDR3 SDRAM Kingstone KHX1600C9D3/4GXIntel Core i5-3570MSI Z77A-G45 - Intel Z77MSI N760-2GD5/OCPředem děkuji za rozumné odpověďi

Odpovědi na otázku

To je dilema dost na prd. Zkusil bych nějaký bazar, zda nenajdete nějakou rozumnější desku. Ale ano, vím, je to hledání jehly v extrémně velké kupě sena.S největší pravděpodobností nic nenajdete, pak je jediná možnost. Zkusit prodat ram a procesor. Za ram něco kápne, procesor asi nic moc, pokud vůbec, protože mají všichni procesory, ale mají mrtvé desky. Ale při troše štěstí to něco hodí.Pak stavět nové PC. Ideálně počkat cca měsíc. To Intel vydá levnější desky a snad budou i procesory i5 dostupnější. Pak by to mohla být nějaká i5 8400 (i5 8500) + B360 deska + 8GB ram DDR4, což by byl slušný upgrade. Případně pokud by se vám povedlo sehnat i5 8400 nyní a dát to do levné Z370 desky, tak by to bylo super.Dnes lze koupit (jsou skladem) buď i5 8600K + Z370 + 8GB ram DDR4 - slušný upgradenebo i3 8100 + Z370 + 8GB ram DDR4 - výkon prakticky jako to, co nyní máte.Další alternativa je AMD Ryzen. Něco jako R5 1600 + B350 deska + 8GB ram - v určitých ohledech výrazně lepší než máte, někde jinde to tak slavné nebude. Přesto je to také slušná volba. Nicméně i AMD chystá druhou generaci procesorů. Ta tu ale bude asi až někdy později. Nikoli hned nyní na jaře.