» Poradna » Windows (a jiné OS)

Částečné poangličtění Windows 10 po upgradu

Na PC Dell s originálně zakoupeným OS Windows 10 CZ (buil 16xx - vše v češtině = okna, menu, volby, ...) se po připojení k netu provedll upgrade na verzi Windows 10, verze 1703 cs-cz.Ovšem tato verze se navenek tváří česky, ale menu či volby jsou v angličtině.Např. při kliknutím pravým tlačítkem myši a typická volba "Spustit jako správce" se nyní zobrazuje "Run as administrator".Je nějaké řešení jak navrátit systém do plné češtiny (ve volbě jazyka - oblast je vše nastaveno na čeština).Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nejlepší bude čistá instalace - stáhnou z MS stránek nejnovější ISO - pomocí media creation tool vytvořit bootovací flashdisk

Řešilo se to už mnohokrát, stačí počkat, až to Microsoft opraví. Jde o chybu v kumulativní aktualizaci KB4025342 z minulého měsíce. V nejbližších dnech se bude instalovat další dávka aktualizací, tak je naděje, že to spraví.

Ta poangličtila pouze EDGE. A aktualizace z tohoto měsíce to neopravili. MS na to dlabe.. Edge se nechá znovu počeštit postupem, který je běžně na netu. Stačí Google. To ale není tazatelův případ.Tady bude spíše problém ten, že Dell instaloval původní Windows v angličtině a pak to počešťoval. Pak se občas tyhle hybridy dějí. Dělo se to i na Win7 i na Win 8, potažmo 8.1, alespoň co ví a co jsem viděl. Pokud to opravdu nejde znovu nikterak přenastavit, tak je lepší nedělat si násilí, stáhnout čisté české iso, nebo si vytvořit flešku a reinstalovat to. Zabrání to i budoucím problémům.

PS před reinstalem zkuste toto:http://www.tomasadl.cz/CZ/clanky-detail/180/jak-... Změna jazyka systému totiž není o přepnutí jedné položky.

Je, pokud je ten OS kvalitní.

Ne pouze EDGE, ale i hledání a Windows Hello.

Windows Hello pochopitelně, protože nebylo lokalizované, resp. v české verzi není vůbec dostupné a tím pádem se vůbec neinstaluje.

Pardon, oprava, spletl jsem si to s Cortanou, Hello mám sice nainstalované, ale nefunkční, nemám na to HW.

Ono to není tak jednoduché, najít, opravit a otestovat takovou věc.Navíc při běžném cyklu softwaru, nejspíš i poslední aktualizace vznikala v době, kdy tato chyba byla čestvě nahlášena.Takže bych byl trpělivější.

Může být, člověk nezná celý jejich interní postup. Nicméně u toho EDGE se jedná jen o prostý přepis souborů českých za anglické. Tudíž vzít české soubory z minulé verze (oni musí mít i ty soubory ze současné verze, pokud se něco měnilo, takže.....) a nahradit jimi soubory ze současné verze, čímž se změní angličtina na češtinu není zase tak složité! Jedná se prakticky o CTRL-C + CTRL-V.Pokud se to týká různých jazyků, tak nevidím problém v tom, aby se potřebné soubory dotáhly ze serverů Microsoftu na základě hlavního zvoleného jazyka systému Windows.Možná to nevyřeší hledání a Windows Hello, ale toto by mělo být rychlé a jednoduché. Už jen proto, že tlačí lidem EDGE, tak by měli reagovat trochu pružněji, jinak se jim na něj zase lidi vy......Mě osobně to nijak nevadí. Popravdě, kdyby na netu nepsali lidi, že to je anglicky, tak bych si ničeho nevšiml, i když jsem ho v tu dobu chvíli používal, ale "běžní" uživatelé musí být asi dosti zmateni.

Je to chyba zavlečená jedním z updatů - do MS je již reportována a snad brzy bude řešení. Nepostihlo to pouze češtinu, ale ještě pár dalších jazyků.

Takze uz mas Windows napolovicu dobry. (polovica v AJ), nainstaluj si cistu instalaciu English a budes to mat 100% OK.