Časovanie a MHz pre RAM DDR4 - gaming

Ahojte,momentálne mám v PC RAM Patriot 2666 Mhz CL19 8GB DDR4. Chcem dokúpiť dalšiu 1x8 GB rovnakeho typu. Je tato pamat vhodna na gaming a prinesiemi mi zmena na povedzem 2 x 8GB DDR4 XXX Mhz CL16/15/14 nejaky vyrazny FPS bump? Ak ano, tak povodnu RAM predam a kupim novy odporucany KIT 2x8 GB DDR4 s casovanim dla odporucania...Moja zostava je : ASUS PRIME H370-A PLUS, i3-8100,Saphire nitro R9 390X, Corsair HX850i, SSD 120GB + SSD 240 GB...Dik za rychle info, dnes to chcem totiz zakupit :)...

Odpovědi na otázku

Vzhledem ke zbytku sestavy ti to nepřinese žádný FPS navíc.

Ne, na FPS to vůbec nepoznáš. FSP ti brzdí grafika a procesor.

Diky Pani, tak teda doplnim rovnaky stick aky uz mam...

To je rozumné. Rychlost pamětí nemá na FPS žádný znatelný vliv, tak by to byla škoda peněz.

V nekterych situacich znatelny vliv ma (pri pouziti integrovane grafiky), pripadne pokud jde o skutecne vykonne sestavy (a nektere konkretni specificke hry), ale to opravdu neni tento pripad.

Jj, může mít, ale u běžných herních počítačů to má vliv minimální, zvlášť v případě, že tam nemá zrovna výkonné ostatní komponenty.

Presne tak. Vyhazovat prachy za vysoce taktovane RAM moduly, kdyz je slaby procesor i GK je hloupy napad. Pritom tam by byvalo par stovek navic fakt pomohlo. :o(

Tzv. "rychle" pameti RAM sa uplatni viac u CPU Ryzen, menej u Intelu.Ale stejne sa najviac uplatnuju pri integrovanej grafike.Kedze mas dedikovanu grafiku, tak to moc neries.