» Poradna » TV, audio a video

Časovač vypnutí na TCL televizi

Dobrý den,je prosím nějaká možnost, jak si usnadnit přístup k časovačí vypnutí na TV TCL 40ES560? Jedná se o Android TV a na ovladači se k načasování vypnutí dostanu poměrně složitě (nastavení -> více nastavení -> předvolby zařízení -> spořič obrazovky -> čas vypnutí). Celkem se jedná o více než 30 stisků na ovladači.Proto se ptám, jestli je nějaká snažší možnost, jak nastavit čas vypnutí TV, např. pomocí nějaké aplikace, nebo nějaké makro atd...?Děkuji

Odpovědi na otázku

Kup si ovladač co umí makra.

Jak často to potřebuješ měnit? To snad nastavíš jednou provždy.

Funkci časovače vypnutí používám každý den. Večer před spaním se koukám na TV z postele a nastavuji si automatické vypnutí.

Když u toho ležíš, vypínej to dálkou, když už se rozhodneš spát.

To jako nesmi jit spat za zvuku TV?

Aha, já myslel, že máš na mysli "vypnutí při nečinnosti". Ale i tak - v tvým případě nějak nevěřím těm 30 stisknutím...

Bohužel ano, nastavení je tak schované, že pro nastavení časovače vypnutí na 10 minut (první možná volba) to odpovídá přesně 30 stisků na ovladači.

Tak to je hodně bizár

Tých 30 stlačení sa mi veriť nechce. Pritom stačí sa dostať cez Nastavenia do Systém - Scren Saver - Sleep Timer - skús hľadať - https://ix.sk/tDs1A a daj si obrázky.... tam možno nájdeš to svoje....

https://www.youtube.com/watchMáš to tak nějak podobně?

Bohužel mám jiné uživatelské prostředí než na videu, kde je to poměrně snadné. U mě je to nastavení více schované.

Snažší je nastavit si upomínku času vypnutí na mobilu, budíku apod. a pak jednoduše televizi vypnout/přepnout do pohotovostního režimu.

Tak to je asi trošku blbost, pokud člověk chce usínat u TV. Dělám to taky dost často, nastavím vypnutí za hodinu a asi bych nechtěl, aby mi zvonil budík, že mám TV vypnout

Ano, proto jsem to psal. Je blbost chtít usínat u TV.

Pro mě to blbost není

Hledej někde v Powersave nastavení.

Není to časovac vypnutí ale vypnutí při nečinnosti.

Pak se telka vypne sama po posledním povelů z DO,například po 90 minutách.

Umí to snad každá telka co sem viděl posledních 8 let.

Ano, tato funkce tam také je, ale minimální hodnota nastavení je 4 hodiny a to je moc.

Update FW televize?MOZNA v novem FW je to nejak uzivatelsky prijemnejsi...

TV je plně aktualizovaná (přes systémové vyhledávání aktualizací).

Minimálne 4 hodiny? To si asi robíš pr*el. Mám telky Strong, Thompson, Hisense a 4 hodiny je maximum. Ale sú tam ešte možnosti 30 min. 1 hod. 2, hod, 4 hod.Okrem toho je tam voľba VYPNUTIA TV - časovač - a tam si nastav, aby sa ti napr. vypínal každý deň 23:30. U Hisense a Strong mám dokonca ešte voľby VŽDY, PO-PI, SO-NE - takže volieb do aleluja. A FUNGUJÚ!!!

U této TV možnost vypnutí v konkrétní čas není. A co se týče vypínání po nečinnosti, tak umožňuje volby: vypnuto, 4 hodiny, 6 hodin a 8 hodin.

Potom zbývá jedině televizi vypnout a jít spát normálně.

Nemáš jí propojenou s Google Home v telefonu? Pokud bys měl, tak stačí Assisentovi říct např: "Hey google, turn off the TV in 30 minutes" a dál se nemusíš starat.

Ahoj, mám také TCL a řeším stejný "problém". Přišel si na něco??

Ahoj, zatím nic.

AndroidTV (Google) to má doopravdy hodně nepraktické, asi předpokládají, že to lidé nechtějí. Pokud na to nemysleli konstruktéři TV s namapováním Sleep na nějaké tlačítko DO, dobré řešení to nemá. Už víckrát se mi stalo, že výrobce k jiným svým modelům měl jiný DO, který Sleep obsahoval. Zkus zjistit, zda to platí i pro TCL. Pak by šlo, nahrát si tento příkaz do programovatelného DO, třeba v obchodě. Další volbou je hledat vhodný profil pro aplikace univerzálních ovladačů pro telefon s IR. Takto mi to funguje pro Xiaomi a TV LG.

Další volnou je nevymýšlet blbosti a normálně usínat

"volbou"

...nevymýšlíme blbosti... kolega se zeptal- jen zeptal na řešení probému... a já jsem kripl na vozíku a mám své důvody......

OK, každopádně se musíš smířit s tím, že kvůli naprosto zanedbatelnému množství uživatelů to nebude výrobce dávat na první obrazovku nastavení nebo dokonce extra tlačítko na dálkáči.

No právě že v minulosti na DO toto tlačítko bylo celkem běžné.

vůbec to není minulost! Funkce Usínání je součást základního uživatelského komfortu, a protože je základní a navíc mimořádně jednoduchá, zůstane tu i do budoucna. A že ji ATV nemá snadno dostupnou je jen drobnou ukázkou schopnosti androidu v tv oboru. Znám jejich funkčnost od začátku, jejich vlastnosti i chyby, jejich smlouvy i výjimky, jejich garance funkcionality, výhled do budoucna... Osobně nevycházím z úžasu, že si to někdo (laický uživatel) koupí, možná právě z neznalosti a omámení mocným marketingem.

Tak schválně - najdi mi dálkové, které to má?

V životě jsem to na žádném dálkovém ovládání neviděl...

tak asi žijeme na různých planetách. Já to vidím téměř všude. Pokud SLEEP nenajdu na DO, měl by být jako funkce rychle dostupný z měnu, třeba formou Zkrácené volby. A když na DO není, hledám právě ten „velký ovladač“. I k TCL jsem si jej našel. Proto třeba nechápu ATV: hlasem TV mohu vypnout (sleep i turn off fungují stejně), ale Usínání nenastavím. Pokud funkce existuje, byť v hloubi menu, měla by existovat i rychlá cesta k němu.

Můžete být prosím konkrétní, jaký ovladač k TCL?

"téměř všude"? Pak tedy nebude problém nám dvě tři takový dálkový uvést, že?

Proč bych to měl pro tebe udělat? Know-how je zadarmo? Divná generace. V restauraci nebo na benzince taky chceš něco zadarmo? Hledej sám, návod máš. Až budeš můj zákazník, můžeme se bavit dále.

Jseš v poradně. Přišel jsi sem poradit. A nebo jsi jen přišel říct, že řešení znáš, ale nehodláš ho v Poradně, do který jsi dobrovolně přišel, publikovat? Tak jsi debil nebo proč sem vubec lezeš?

To jsi mě špatně pochopil, já nechci radu, já měl na mysli důkaz tvého tvrzení, nebo spíš blábolu, že skoro každý ovladač toto tlačítko má. Ale OK, plácej si nepodložené nesmysly dál...

jestli doufáš, že mě osobními výpady vyštengruješ, zklamu tě. Možná, kdyby sis na začátku vybral, jestli budeš tazatelem, odpovídačem nebo jen stěžovatelem, dobrali bychom se společně výsledku. Ale překvapuje mě, že zde není více znalých poradců a jsem tady sám. A ostatní se zmůžou na ubohé mínusování nebo dokonce nadávky. Zajímavý signál pro mé znalosti a zkušenosti. A jestli si někdo myslí, že tím světu něco dlužím a měl bych se trvale omlouvat rozdáváním davu, zklamu i jeho. Kdyby šlo o vědu, napsal bych knihu. Tam lze očekávat, že tazatelé mají chuť číst a knihu si koupí. Ale v praktickém oboru…?

Ty jsi se nám nějak rozpovídal... Já tě nechci vyštengrovat. Já jen reagoval na Tvůj výkřik, že tlačítko Sleep nebo Timer vidíš téměř všude, tak jsem jen chtěl argument k tomu tvrzení, protože dle mého je toto tlačítko na dnešních DO spíše rarita. Ale OK, tvrď si dál co chceš, ale nediv se, že se setkáš s negativním ohlasem.

Mimochodem, proč bych si měl vybírat, jestli jsem tazatel nebo odpovídač. Já nejsem původní tazatel, tos mohl poznat, kdybys trochu přemýšlel...

Jj klasicky technik.
Spousta kecu o know how a omylani debilnich vet. Jsi na te poradne teda poradil.
Ja poradim tazateli, aby se zkusil spojit s touto ostravskou firmou.
https://www.dalkove-ovladace.cz/
Myslim si, ze by mu mohli poradit.

dávám ti plus. Správná odpověď. Jak obsahem (jinou formou mu radíš přesně totéž, co já), tak formou (ta čeština bude tazateli blízká, a to myslím naprosto bez urážky). Tedy nikoli řešení, ale postup. To o čem vícekrát píšu je, že nynější generace si zvykla, že někdo si bude lámat hlavu a vynaloží roky studií a získávání zkušeností s vyřešením jejich potíží a sdělí jim hotový postup. Navíc co nejstručněji (jinak je upovídaný), bez odborných slov (jinak je povýšený), bez požadavku na původní podrobný popis (jinak je hloupý „amatér“, že z pár tazatelových laických slov nepochopil). A hlavně rychle (samozřejmě, že tazatel nemá čas, protože jinak by do poradny nepsal, že?) a zdarma. To především.

Podle čeho soudíš, kdo je z jaké generace? Co to vlastně znamená "nynější generace"? Zase jen další Tvůj blábol, který má vypadat moudře...

díky za pochvalu. To je zkušenost. Když ji nemáš, připadne ti bezcenná. Když ji máš, je ti prospěšná. Když ji nepotřebuješ, jsi starý.

Tak schválně - jaké generace jsem já?

Ale od toho ta poradna je. Kdybych nechtel radiit, ale mlatit prazdnou slamu, nejsem na poradne, sel jsem do politiky

Jj, to bylo super. Na mé CRT Philips to bylo super. Tlačítko se symbolem hodin a každý stisk přidal 15 minut. Stačilo už v polospánku nahmátnout tlačítko, dvakrát stisknout a bylo nastaveno, že za půl hodiny vypne. V rámci přechodu na digitální řízení funkcí TV výrobci z nějakého důvodu dospěli k závěru, že je potřeba co nejvíc funkcí schovat hluboko do složitých menu s nepřehledným ovládáním. Tohle je jedna z těch funkcí. Podobně jako u aut, kde výrobci šetří na ovládacích prvcích a místo toho tam nacpou dotykovou obrazovku a člověk se v tom musí rýpat, místo aby tam byl mechanický ovladač.

Pokud nezvládáš vypnutí TV pomocí DO, jak řešíš její zapnutí? Pro těžší formy disability existují možnosti ovládání domácích spotřebičů např. i pohybem očí nebo hlavy.

Conan dělat DiS semi ukasuje na obrasouce sem obchodu smete prostředí odstraním a SAS semito ukase mám televizi tlc