» Poradna » Ostatní

Čárový kód

Dobrý den,
v práci používáme sken čárových kódů a zajímalo by mě, jestli tímto kódem lze vytvořit funkční zkratku pro odemknutí (ctrl + alt + delete) u windows 2000 je to potřeba zmáčknout pro přihlášení do systému.

Odpovědi na otázku

Kódy 28 30 4?

Ne... čtečka neumí "podržet" klávesu, takže odešle nejdříve ctrl,"pustí klávesu", poté alt,"pustí klávesu" a až jako poslední delete.

jedině to nějak obejít, třeba skriptem, který by při definované sekvenci kláves provedl nějaký příkaz. To by se udělat dalo, ale přijde mi to jako rovnák na ohýbák...

Milujem tieto krasne ceske vyrazy "rovnák na ohýbák", to je poezia. V SK na to pouzivame jednoduchy vyraz kokotina.

Nemám po ruce čtečku, jestli můžeš, zkus co to ukáže http://ulozto.cz/xo95g4S/ctrl-alt-del-png...

Děkuji všem za příspěvky. Toto zkusím a dám vědět, ale osobně si také myslím že to nejde, ale líná huba ....

Já se spíš obávám, že v čárových kódech tyto speciální znaky nejsou vůbec definovány, čárových kódů je celá řada, všechny neznám, ale např. EAN 9 a 13 má definované jen číslice, jsou i takové, které mají i abecedu a některé další znaky jako !@#$%^&*() ale že by měly možnost i těc hznaků CTRL, ALT, SHIFT a DEL o tom dost pochybuji. Je to dané tím, že každý znak, který je normálně definován např. 7-mi bity, je z důvodů čtení čtečkou kódován mnohem více bity, např. i proto, aby se dalo číst v libovolném směru (ale také to funguje jako samoopravný kód, aby se to četlo s větší jistotou i při poškození nebo zdeformování kódu), a vždy to dalo ten správný výsledek a né nesmysl, který by vzniknul čtením pozpátku.