» Poradna » Ostatní

Canon vs Nikon

Zdravím, chci si koupit FF tělo. Uvažuji nad Canon 6D nebo Nikon D610. K němu dva pevné objektivy 50mm 1.4 a 85mm 1.8 + nějaký zoom. Byl jsem se již ptát v jednom obchodě kde mi prodavač řekl že Nikony mají větší dynamický rozsah a mají kvalitnější pevná skla protože ty u Canonu jsou určený ještě na kinofilm a nejsou tak ostré jak ty Nikoňácké a že Canon má u těhle objektivu u cloný 2.2 a níž chromatické aborace. Tak bych se rád zeptal na Váš názor a jakou značku používáte proč. Samozřejmě na tom asi moc nesejde. Já se spíš klaním ke Canonu a možná bych počkal na 6D MKII nebo počkal až výjde 5D MKIV a koupil 5D MKIII kterou snad slevní.

Odpovědi na otázku

a prodavač fotí na Nikon!Každá z těch značek má svá pro a proti. S těmi canoňáckýmí objektivy to je fatk k popukání, co ti říkal ten prodavač. Ale bez komentáře.Používám Canon, protože u něj byl kdysi daleko větší výběr objektivů. A levnejších než Nikon. Po postupném nákupu kvalitních skel už jsem u něj zůstal.Ale když začneš Nikonem, taky to není problém.

No on mi říkal že ty dva objektivy co chci nejdou tak ostrý oproti těm stejným Nikoňáckým protože jsou dělaný na kinofilm a tam se počítá s doostřením pomocí filmového zrna. Jinak co se týká origo Canon objektivů také mi příjde ta nabídka širší. Canony se mi lépe drží a Nikon D300 co jsem měl půjčený tak má strašně studený displej s modrozeleným nádechem.

tak to jsem se dlouho tak nezasmál ........... ale pozor, hlavně u Nikonu se musí dodržet teplota vývojky!!

Fotak Nikon D300 nema full frame snimac, ale APS-C. FF u Nikonu jsou oznaceny FX. Nikony vseobecne maji v zakladnim nastaveni studenejsi podani barev nez Canony. To se ovsem da upravit nastavenim.

Proč FF? Teď fotíš s čím?

Hlavně je třeba počkat na MkII, a až vyjde, určitě bude brzo MkIII, takže nespěchat! Nikon D610 už je taky dost starý, učitě bude brzo D620 ...

1) Chceš si koupit FF2) Přijdeš se zeptat sem=kup si nějakej automat do kapsy nebo fotomobil

dobrý den, co máte proti Pentaxu ? nebo Fuji ?

6D sa nehodi na sport alebo wildlife,to je skor na krajinky alebo do atelieru(odflaknuty focus,malo cross type bodov,iba jeden), ako univerzal by som bral rozhodne tu 610-nu. Nekomentujem vyroky predavaca,treba sa pozriet,co zmerali na dxomark.com

Opravdu jsi tak hloupý a myslíš si, že když napíšeš do titulku Canon vs. Nikon, dozvíš se, který je objektivně lepší? A opravdu si myslíš, že ti objektivně poradí prodavač? Můžu ti na 100% říct, že v obou případech se nedozvíš nic užitečného, každý ti bude cpát jen svoji oblíbenou značku. Tak nebuď líný a rozhodni se sám. Můžu tě ale uklidnit, že rozdíly jsou tak malé, že je to reálně naprosto jedno. S oběma můžeš udělat špičkové fotky i naprosté mazanice. Pohybuješ se v kategoriích, kde už záleží prakticky jen na fotografovi, technika ho už omezovat fakt nebude. Takže zapomeň na takové vyptávání, to je k ničemu a zapoj vlastní hlavu.

S tím nelze než souhlasit. Pokud někdo v praktickém provozu pozná rozdíl mezi těmito dvěma přístroji nebude rozhodně potřebovat vyzvídat v Poradně a když už tak se bude ptát na fóru zabývajícím se fotografováním. Taky mě trochu udivuje proč s takovýmito znalostmi a zkušenosti pořizovat plnoformátovou zrcadlovku. Ale na druhou stranu pokud má tazatel dostatek financí tak proč ne. Jako někdo považuje ze nejlépe investované peníze do orangutana za krkem, jiný zase několik výplat prohýří v domě s červenou lucernou, jiný si koupí drahý foťák.V tomto konkrétním případě asi nejlepším kriteriem pro výběr bude to jak mu který přístroj "padne do ruky". Tedy samozřejmě ne jen jak se drží, ale i podle způsobu ovládání.

cannon boduje při natáčení videí ... (teda pokud člověk nemá blbej model co neumí automaticky ostřit nebo naprd objektiv)

Boduje v čem?

Plný souhlas Podle mě-jestli nepřecházíš ze základní zrcadlovky,a doposud jsi fotil kompaktem,nebo mobilem,tak být tebou,vyberu něco levnějšího.Ono fotit ze zrcadlovkou neni žádná sranda,a je to sakra učení.Taky tě to nemusí chytnout a bavit,a budeš litovat vyhozených peněz.Já jsem byl to samý.Akorát s tim rozdílem,že jsem si kopupi (před týdnem) zrcadlovku,ale tu opravdu základní,abych zjistil,do jaký míry mě to bude bavit a jak se s níim.Mám Nikon D3200 s objektivem AF-S DX 18-105 VR.A jak psali chlapi,tak i ze zrcadlovkou jdou udělat pěkný mazanice Takže za mě jestli přecházíš od kompaktu,kup něco levnějšího,a uvidíš.PS:Že jí opravdu mám a nelžu :http://s31.postimg.org/lkh0kzczf/IMG_1859.jpghttp://s31.postimg.org/vrcl0ogaj/IMG_1864.jpghttp://s31.postimg.org/gmlj09yez/IMG_1871.jpghttp://s31.postimg.org/rchlbi3qz/IMG_1882.jpghttp://s31.postimg.org/881ayg7zv/IMG_1892.jpgJinak před zrcadlovkou jsem měl toto:http://www.olympus.cz/site/cs/c/cameras/digital...

Tak nejenom ze "i se zrcadlovkou se daji udelat mazanice", ono je to dokonce pravdepodobnejsi nez s kompaktem. A s FF tuplem. Nizka hloubka ostrosti u velkych cipu a svetelnych objektivu je pro zacatecnika problem, protoze v optickem hledacku neni videt vysledny obraz jako na displeji elektronickeho hledacku.

Ono jde přes displej fotit taky,ale spíš se asi fotí přes hledáček U týhle zrcadlovky je super,že je opravdu pro začátky a "pro blbý" ,všechno to na displeji píše,a je tam i průvodce fotografováním,co pomáhá při nastavování.I když zatim fotim na automat... Ale fotky fakt pěkný http://s31.postimg.org/qsjqxrf97/DSC_0039.jpghttp://s31.postimg.org/llzvem2nv/DSC_0029.jpg

Jaktože není? Každá slušná zrcadlovka má tlačítko, které ti při stisknutí přivře clonu na nastavenou hodnotu, abys viděl reálnou hloubko ostrosti, co budeš mít na fotce

Pravda to jest. Jediny problem nastava, ked mas malu clonu(vysoke clonove cislo) a slabe osvetlenie, tak potom v hladaciku nic moc nevidis, ked zatlacis to tlacitko na preview clony :)

Ano. Ale který začátečník to udělá? Soudím podle sebe, já jsem to hodně dlouho nedělal .

A který začátečník to udělá na foťáku s elektronickým hledáčkem? Nebo u elektronického hledáčku je clona trvale přivřená na nastavenou hodnotu? To asi těžko, to bys na displeji v horších podmínkách neviděl nic. Podle mě je v normálním režimu clona otevřená taky naplno a přivře se jen při focení nebo když si dáš nějaký preview.

No, rozdil tu je. U bezzrcadlovek a kompaktu staci namacknout spoust, zadny HW extra cudlik tam nemusi byt, u zrcadlovky je to dalsi, pro zrcadlovkoveho zacatecnika, ktery prejde z kompaktu, nezvykla operace navic...

Tak jasně, ale to už je detail. Uživatel nemůže očekávat, že různé kategorie přístrojů bude ovládat stejně Ale toto je podle mě jen nepodstatná maličkost, sám jsem to tlačítko použil za ty roky, co fotím zrcadlovkou, jen několikrát. Jinak už za tu dobu mám dostatečně přesný odhad, abych věděl podle podmínek a nastavení foťáku, co se mi asi do HO vejde a co už ne. Po nějaké praxi si to odhadne každý

A pokud magické tlačítko nepoužije, tak na displayi uvidí totéž, jako přes reálný objektiv.

Len pre doplnenie davam link, kde si kazdy moze pozriet, ako dopadli v testoch objektivy vsemoznych znaciek a generacii.Osobne vzdy pred vtrdenim, ze nejake sklo je take a onake, pozriem sem:http://www.dxomark.com/