» Poradna » Ostatní

Canon nebo Nikon na natáčení videí?

Dobrý den ŽIVĚ.CZ.Předem se omlouvám, pokuď je toto dotaz, který sem nepatří.Rád bych se vás zeptal jaký fotoaparát konkrétně DSLR byste koupili hlavně pro jeho video schopnosti.Rozhoduji se konkrétně mezi Nikonem D5300 a Canonem 200D.Jaký z těchto dvou fotoaprátů byste vybrali? Jaký z nich má lepší automatické ostření? Který lépe pracuje se světlem?Popřípadě, pokud víte, rád bych od vás slyšel nějaké alternativy, nejlépe kdyby měly vyklápěcí displej.Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Ty fotaky jsou kvalitou vicemene srovnatelne. Kup si ten, ktery ti lepe sedne do ruky. Pokud vim, Canon 200D je dost maly (neznam osobne, ale mel jsem v ruce jeho predchudce, 100D).Oba budou tocit dobra videa, v tehle cenove kategorii dokonce skvela. Co se tyka ostreni, mozna bude mit trochu navrch Canon, protoze i do tohoto "levneho" fotaku pridal Dual Pixel AF, coz je pro ostreni videa momentalne asi to nejlepsi. Ale bez primeho porovnani obou ve stejnych podminkach to stejne nezaznamenas, ten Nikon bude taky dobry.