» Poradna » Mobily

Canon eos 5D - objektiv pro newborn focení

Dobrý den, mám dotaz ohledně newborn focení. V současné době vlastním Canon EOS 5D (nejstarší verze), objektiv Canon 17-40mm a objektiv Tamron 70-300mm. Jaký objektiv je vhodný pro newborn focení a jaký byste pořídili? Nemám s focením tohoto typu vůbec zkušenost. Dá mi tady někdo zkušenější radu ohledně objektivu? Rozhodně uvítám jakékoliv další tipy a rady. Děkuji!

Odpovědi na otázku

 |   |  FreeBSD Chrome 43.0.2357.65

Fotky nei su dolezite, budes mat 56 rokov, v zakonoch sa pocitaoch sa uz nevyznas a tvoje newborn sa bude start len samo o seba.zameraj sa od materializmu niekam inam nech nevychovas obludu

 |   |  FreeBSD Chrome 43.0.2357.65

pozri si na internete nejake fotky na specilanych strankach o fotkach co sa ti pacia a v nich byva pri kazdej fotke model fotoaparatu a aj objektiv uvedenyAle tot to este moze byt pozmenene v PS takze tak.

Nějak mi uniká, co by na tom objektivu mělo být speciálního. Pro snímky zblízka je ten širokáč. A pokud umím používat delší ohnisko, tak proč to taky nezkusit. Jedině že by třeba ten Tamron byl nějak technicky špatný, neznám ho. C 17-40 je všeobecně považován za dobrý. Něco jiného je to focení jako takové, ale s objektivem to snad nemá nějakou hlubší souvislost. Nemyslím si, že by třeba C 24-70/2,8 automaticky znamenal takovou zásadní výhodu, aby bylo nutné ho kupovat.

Jestli je to ten Tamron 70-300 co znám - stojí cca 4-5 tisíc, tak ten nemá moc dobrou světelnost a neostří dvakrát rychle - navíc je celkem hlučný.Ten 17-40 zas neznám já, ale rozsahově by to mělo být OK. Jinak eventuelně výborný univerzál je Sigma 17-70.

Cena tamronu byla 11,5 tis. kč.-

Takže to není Tamron AF 70-300mm f/4-5,6 Di LD Macro?http://objektivy.heureka.cz/tamron-af-70-300mm-f-4-5_...

Mám na mysli přímo fotky shora a na ty bohužel tamron nepoužiju, jelikož ostří od 1,5m. Připadá mi, že širokoúhláč má tendenci deformovat obličej, pokud je z větší blízkosti.

pokud hodláš fotit tak nablízko, že vidíš deformaci širokým ohniskem, tak si fakt jiným objektivem nepomůžeš. A pokud chceš fotit shora, tak to je blbé - aby si pak člověk bral židli, pokud by chtěl použít delší ohnisko.

napadlo mě, jestli by nepomohl kratší objektiv s nepohyblivým ohniskem.

Ta deformace nesouvisí se zoomem - čím širší objektiv, tím víc deformuje. Tj. pokud ti přijde, že na 17 mm je to moc soudkovité, tak musíš holt jít třeba na těch 40 mm a podle toho se zařídit.PS: takový 8 mm objektiv s fixním ohniskem třeba deformuje dosti pěkně http://www.thephoblographer.com/wp-content/uploads/2012/0...

Z 1,5 m třeba na 100 mm je tak akorát ... jen "zhora" to bude chtít schůdky proč ne (stojí pakatel na rozdíl od objektivu).

já takhle potřeboval jednou vyfotit něco na delší ohnisko a nakonec jsem taky fotil ze židle. Vypadalo to bláznivě, ale výsledek byl dobrý

Sigma 24-105/4 DG OS HSM Art. Výbornej univerzál s kvalitní kresbou. Určitě tě nezklame.