Canon BJ-30 + Win7

Mám tiskárnu Canon BJ-30 a notebook s Win7. Tiskárna má pouze paralelní port, ale notebook jen USB, koupil jsem tedy redukci z paralelního portu na USB, po připojení se vytvoří port Podpora tisku přes USB, ale problém je v tom, že Win7 nemá ovladač na tuto tiskárnu. Ve Windows Vista ovladač sice je, ale v instalaci ovladače se mi neukáže port Podpora tisku přes USB, ve Windows XP stejný problém, ale když připojím přes tento kabel jinou tiskárnu např HP LJ 1200 instalace si udělá vše a tiskárna tiskne, takže kabel je v pořádku. Jinak když Canon BJ-30 připojím k jinému počítač s Win XP, kde je paralelní port, tak taky tiskne v pořádku. Poradíte mi někdo, jak tuto tiskárnu rozhýbat ve Win7?

Odpovědi na otázku

Koneckonců sis odpověděl sám. A ponaučení? Nejdřív se zajímám o možnosti (např. zda tiskne, jaké je připojení, ovladače apod.) a pak nakupuji. Protože jsi to ráčil udělat opačně, tak si pomož jak umíš (a nezapomeň na ponaučení).

Ono, že to nejde umí říct každý.

Jde to! tady je postup...

Přidat tiskárnu
vybrat port USB (redukce)
aktualizovat seznam tiskáren online
najít a vybrat ovladač: "Canon Bubble-Jet BJC-50"
a pak už jen vesele tisknout na Win7

Čte se to hezky, ale mně se to nepovedlo.Udělal jsem aktualizaci tiskáren online, ale Canon Bubble-Jet BJC-50 mě bohužel W7 nenabídly.Michal

Zdárec,potvrzuji ...OK tisk win8 BJ-30 s ovladačem Canon Bubble-Jet BJC-50jenom jsem přepnul na ČB tiskPV