» Poradna » Mobily

Cache u mobilu na internet

Už delší dobu se snažím vyřešit jak donutit prohlížeč na Androidu ( základní) ,aby při vrácení se o krok zpět opět nenačítal datově celou stránku ,ale vytáhl ji z cache..( ideálně v rámci např 30min ) .Jde mi o to, že když čtu např noviny, tak uvodni stranka se načítá a pak kliknu na clanek a ten se taky nacita. Následně dám krok zpět na uvodni stranku a opět se znovu načítá - a zde bych chtěl okamžité vytažení z cache.Jak na to?

Odpovědi na otázku

Bohužel nijak. Takhle blbě se to chová a nic s tím neuděláš. Jedině zkusit jiný prohlížeč.

Firefox pro Android to umí. Chování je nastavuje pomocí předvolby browser.cache.check_doc_frequency v about:config. Používám hodnotu 0 (once per session).

tak jsem to zkusil i na mobilu a i na desktopu a pořád se to datově načítá...změněno na 0 a i na 2 ( vždy z cache).

V první řadě zkontroluj, zda máš povoleno kešování i pro zabezpečené stránky (browser.cache.disk_cache_ssl).Další problém je, že kešování některých stránek nefunguje optimálně (ať už z důvodu kódu, nebo si to autoři cíleně nepřejí). S tím pomohou doplňky Force Images into Cache a Load from Cache.

pro ssl to povolené mám..ale na idnes nebo jinych to funguje.. na zive bohužel ani omylem, tam to furt načítá.

Mě to funguje i na Živě. Krok zpět je prakticky instantní. Podle počítadla dat se žádná data nespotřebovávají.U Force Images into Cache je třeba zkontrolovat, zda je aktivní (po instalaci není). V menu by mělo být vidět Img to Cache ON. Load from Cache mám nainstalovaný, ale neaktivní (CacheLoading OFF).Další možnost úspory dat je použití kompresní proxy. Funguje ovšem pouze na stránkách nepožívajících zabezpečené připojení, které bohužel ubývají.

Force Images mám aktivní. Ale to zive porad nefunguje. namátkou ostatní stránky (centrum, cnews, idnes atd) fungují- testuju to tak, že odpojím kabel k netu .u vsech stranky nabehnou na ty puvodni jen u zive error.

Testován Firefox 56.Na mobilu lze po odpojení netu navštívenými stránkami bez problému procházek. V dolní části obrazovky se objeví modrý banner s textem "Zobrazuje se offline verze".V desktopové verzi je třeba přepnout rozšíření Load from Cache do režimu Power (Force Cache Loading POW).

Muzes ten problem obejit. Nech si otevrit clanek v novem tabu/karte a po jeho precteni jenom zavres kartu a na minule karte budes mit porad otevrenou hlavni stranku, bez nacitani dat.

tj na desktopu ano, ale na mobilu je to neprakticky...

Asi zalezi na mobilu nebo uzivateli, ja to pouzivam i na mobilu.