» Poradna » Programy

C# zistenie zmien v DLL po kompilacii

Vytváram DLL vo Visual Studio v jazyku C#. Pri kompilácii sa mi DLL vždycky preloží. Ako zistím externým nástrojom či je DLL iná ako tá zo včerajška? Podľa mojho skúmania sa do DLL ukladá dátum.Ide mi o ukladanie do git.

Odpovědi na otázku

Datum se mění i v atributech souboru, je to tak od dob DOS (MS-DOS), CP/M...stačí jeden pohled v jakémkoli filemanageru. Ale pokud se ti zkompiluje znova, ale nezmění se ti zdroják té knihovny, tak se sice změní datum, ale ne obsah, DLL zůstane stejná. Takže porovnávat velikost (taky jeden pohled), a nebo ještě lépe porovnat obsah souboru, to umí např. TotalCommander.

On sa meni i obsah. Prave kvoli tomu datumu.

No však, ale nemusí se změnit kód, pokud se nezmění zdroják. Takže porovnat obsah souboru, uložit si původní DLL a pak ho porovnat s tím znova zkompilovaným. To ukládání, sledování změny datumu (stačí ten v atributech soubobu) i porovnání obsahu si můžeš napsat i sám, není to složité.

Napsal bych si malý prográmek, proces který bude běžet na pozadí, nemusí mít ani grafické prostředí. Každou třeba sekundu dvě by sledoval jestli se nezměnil datum a čas v atributech toho souboru, pokud se změní, tak třeba hodit hlášku (malé okno), porovnat se zálohou...to se dá v pohodě napsat za chvíli.

Co ked to nieje podla datumu... Ak ma kompilator podporu randomizacie rozvrhnutia struktur a je zapnuta, tak vysledny kod je vzdy aspon ciastocne iny. Funkcnost je ovsem rovnaka. Presnejsie ti to povie niekto, kto casto preklada s VisualStudiom.

Porovnat hash souboru