» Poradna » Ostatní

C# vypsání souboru (.txt)

Potřeboval bych poradit a to ohledně c#. Potřebuji načíst soubor (.txt) a to z např.: 10 řádků vypsat 1. řádek, upravit ho a pak otevřít 2. řádek a to stejné až do konce. (Není stanovený počet řádků)Předem děkujiPetr

Odpovědi na otázku

No a co ti na tom domácím úkolu není jasné?PrasakoPee

Ono na základní škole se programování v c# nevyučuje. A různých podporách a videích ti neřeknou vše dopodrobna.

My jsme kdysi používali takzvané knihy. Dnes se toho mnohem více válí po internetu. Ale ptal jsem se na něco jiného. Ber to jako první radu. Až na tu otázku dokážeš odpovědět, posuneš se dál. Programování není o jazyku.PrasatkoPee

To máš sice pravdu. Ale jak se mám posunout dál, když jsem své možnosti vyčerpal a nové buď musím někde vyčíst a nebo mi je někdo poradí. Letos o inf jsme dělali v html, skoro všichni v tom plavou. Já dříve se naučil základy a i něco navíc, takže je to pro mě hračka. Jenže on se tomu nikdo v mém blízkém okolí nevěnuje (c#). A ono lidi co dělají návody na různé jazyky. Poprosíš je o to aby ti nějaký kód napsali (orientačně) tak ti třeba na tvůj dotaz neodpoví a nebo ti napíšou zprávu ve které je: jinými slovy to o co jsi je požádal.

Ano, ty informace musíš někde vyčíst. To je podstata programování a pokud se ti to nelíbí, tak to rovnou zabal. S neustálejma dotazama skutečně ničeho nedosáhneš, protože se uptáš a učekáš. Jak by řekla moje babička, programování se učí prdelí.

Mnoho slov a to zásadní zase nikde. Takže ještě jednou. Čemu v zadání nerozumíš?PrasatkoPee

tvrdenie, ze si vsetky svoje moznosti vycerpal je hovadina. Nechapem ako mozu ludia toto tvrdit ked maju k dispozicii nieco take ako je internet kde su k dispozicii miliardy riadkov zdrojoveho kodu vo vsetkych jazykoch, ktore kedy clovek vymyslel. Ked uz ked teda nevies alebo nechces programovat, tak si proste ten kusok kodu prostre najdes. Tak to proste funguje aj u profesionalnych programatorov. Pokial si myslis,ze programator pride a napise za nejaku casovu jednotku nejaky kus softu a pritom sa nepomyli alebo nemusi nieco studovat lebo proste nevie, tak sa pleties.....

No a kde konkrétně jsi se zasekl? Svůj kód sem dej pomocí https://pastebin.com/ ať je to čitelné.

Děkuji. Pošlu to buď ráno a nebo až se vrátím z výletu se školou (cca ve 14:00).

No zasekl jsem se: StreamReader vszsr = new StreamReader(tj + “ “ + tp + “.txt “ );

Celej zdroják, ne jeden řádek! A hlavně to dej na ten pastebin ne přímo sem.

Můj odhad jsou špatné uvozovky. Podle mě tam mají být rovné: " ale ty tvoje jsou nějak našikmo a nejsem moc přesvědčený že ten překladač umí použít ten tvůj symbol jako uvozovky. Možná se pletu, ale z tvého výkřiku do tmy není jasné co máš za problém.

Já zprávu psal na mobilu. Kód není kopírován.

Pokud to sem nedáš komplet, tak navrhuju zamknout otázku. Už 2 dny čekáme až uděláš copy&paste, což je trochu už trochu za čárou a zavání to trollingem.

A jak ji zamknu?? Už jsem to vyřešil jinak.

Je fajn, že ses pochlubil jak. Určitě to pomůže i ostatním.

Vše co potřebuješ je v třídách v System.IO

1. je to domácí úloha (snad jasné zadání od učitele) nebo něco zkoušíš a vymýšlíš sám (možná nejasné zadání či neoptimální způsob řešení)2. když se Googlu slušně zeptáš "C# čtení textového souboru", Google slušně odpoví2a. Když se Googlu zeptáš anglicky "C# read text files", vrátí Ti toho mnohem více, ale v angličtině = možná doplňovat vzdělání i v tomhle směru.3. na https://stackoverflow.com/ najdeš vše

programujte.comitnetwork.cz

Pokud jsou soubory relativně malé (menší jak 1GB), tak je většinou načítám do paměti celé a pak pracuji s pamětí. string[] lines = System.IO.File.ReadAllLines("SouborNaNacteni.txt");a pole stringů, jež jsou jednotlivé řádky, si už můžeš zpracovávat jak chceš.

Včetně toho, že je upravíš jak potřebuješ a pak analogicky přes WriteAllLines zase uložíš.

Už si asi poradil: Petr | 30. 06. 2021 13:17 ... Už jsem to vyřešil jinak.

Já jen kdyby tu někdo nedejbože použil hledání (místo stopadesátéhošestého dotazu na podobné téma) tak ať to má komplet.