» Poradna » Ostatní

C# UWP navigace v novém okně

Dobrý den, mám velký problém. V mé aplikaci chci otevřít nové okno, v novém okně po kliknutí na tlačítko chci změnit XAML stránku na jinou, ale pořád mi vyskakuje chyba System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.Když vytvořím okno, tak tlačítko má tento kód (stejný používám v hlavním oknu) Frame rootFrame = Window.Current.Content as Frame; private void Button_Click(object sender, RoutedEventArgs e) { rootFrame.Navigate(typeof(_pages.navigationXAML.pags.pageAnim2)); }V čem dělám chybu? Je to pouze omezení UWP? V hlavním okně tento kód používám, tam funguje bez problémů, jen v novém okně nejde.

Odpovědi na otázku

Předpokládám, že svou apku vyrábíš ve VS.Přidej breakpoint na řádky "Frame rootFrame = Window.Current.Content as Frame;" a "rootFrame.Navigate(...)". Spusť si svou aplikaci s připojeným debuggerem (F5). Až se ti na breakpointech program zastaví, zjisti si stav fieldu a propert.

Tak jsem tam hodil breakpoint a zjistil jsem, že rootFrame je null. Asi to musím vymyslet jinak. Děkuji za pomoc :)