» Poradna » Programy

C Sharp (Console) - pomoc s podmínkou if

Dobrý večer všem,hned na začátek bych rád chtěl říct, že v programech nejsem zběhlý, proto mi nevyčítejte, že něco nevím. Dělám si jeden z mých prvních projektů. Zde chci udělat kalkulačku. Mám zavedené proměnné, string a int. Chtěl bych, aby aplikace fungovala tak, aby:-1 napsala: Zadejte 1. číslo příkladu (funguje)-2 aby přečetla, co do řádku napíšu (funguje)-3 aby se zeptala na početní výkon (nefunguje)-4 aby ho vypočítala (poradím si)Mám 4 stringy:scitani: 1odcitani: 2nasobeni: 3deleni: 4Cíl: Když napíšu danou číslici, program si dosadí, jaký postup provede, proto bych chtěl znát příkaz, který mi přečte, co napíšu do řádku. Se zbytkem si snad poradím.Pěkný večer

Odpovědi na otázku

Těžko radit když nevidím kód, ale Console.ReadLine je na začátek docela dobrá. Jsou lepší způsoby, ale na začátek a nebo triviality to je lepší než znovu vynalézat kolo

Aha, takže v nadpise se ptáš na podmínku if a v dotaze na přečtení vstupu od uživatele. Jsi si jistý, že víš co děláš?https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/api/system.c...

Nevi.

programujte.com

Jestliže nejste sám s to pochopit, jak vlastně funguje nejjednodušší podmínka IF, doporučuji se vám na programování nějakých projektů vykašlat. Evidentně to totiž není pro vás to pravé. Pokud ovšem nedokážete vypracovat zadaný domácí úkol, doporučuji dostudovat, jedná se totiž o naprosté základy, bez kterých se při studiu dál neobejdete.

>Se zbytkem si snad poradím.Ani omylom