» Poradna » Programy

C++ šablony

Dobrý den, nedávno jsem tady psal a měl jsem problém s programováním v C++, projekt už mám téměř hotový, až na malou drobnost, která se týká šablon.

Můj kód:
pastebin.com ...

Problém je ten, že se kompilátoru nelíbí Cmatice &m v hlavičce fukce přetížení << (která leží mimo hlavní třídu), což je celkem jasné, ale jak jí předat adresu dané matice m za použití dané šablony, na to nemohu přijít. Díky moc za každou radu.

Odpovědi na otázku

Jo problem je proste v tom ze tam neni specifikovany typ te Cmatice v tech spicatych zavorkach. A jelikoz je to mimo tridu, tak tam to T nejde pouzit. A jak jsem ti uz predtim psal, ten operator jde zapsat dvemi zpusoby. Tohle co pises je ten jeden zpusob, kdy je oprator "mimo" tvoji tridu. Ale on jde i nejak zapsat do te tridy. A ted se mi povedlo vygooglit tohle: http://www.digitalmars.com/archives/cplusplus/1631.html...
To si procti, hlavne ten posledni post, to by melo byt reseni, ktere hledas.