» Poradna » Programy

C# objekty

Zdravím.Dělám takovou hru v C# a potřeboval bych poradit s jednou věcí:mám třídu mob . Ve hře mám vytvořený objektmob m1 = new mob();a potom například ve funkci mám něco jako například toto:public void uberhp(){m1.setHP() = m1.getHP() - 10;}a potřeboval bych poradit , jak to udělat, kdybych měl například těch mobů víc (m1 , m2 ,m3..) , abych nemusel každému objektu zvlášť nastavovat HP ,ale např. že bych všem mobům ubral 10 hp .s C# teprve začínám a nějak nevím jak bych ten cyklus udělal.Díky za každou radu

Odpovědi na otázku

Udělej list objektů, a pak ho jen projížděj cyklem. Pokud se ptáš na tohle, myslím, že bys měl s hrou ještě chvíli počkat a raději se to pořádně naučit.

Mockrát díky . P.S. Tu hru dělám právě proto abych se to na ní naučil