» Poradna » Programy

C++ Načtení 32 bit int do 64 bit int

Jak načtu dvě long int proměnné (32 bit) Hi a Lo do long long proměnné X (64 bit) aby hodnota Hi byla v horních 32 bitech a Lo ve spodních 32 bitech proměnné X ?

Odpovědi na otázku

Bit shift:http://www.builder.cz/rubriky/c/c--/ucime-se-c-... Tj. dáš tam tu první, posuneš jí "doleva" (big endian) a pak přičteš tu druhou hodnotu.Nebo si ten posun doleva představ jako násobení dvěma. Zkus si to nějakých malých číslech a zapiš si binární podobu.