» Poradna » Programy

C# Kvadratická rovnice

Ahoj, chtěl by jsem poradit s tím, jak by vypadala co nejvíce zkrácená verze tohoto programu na výpočet kvadratické rovnice, předem děkuji: button1.Click{int a = label1.Text(Convert.ToInt32);int b = label2.Text(Convert.ToInt32);int c = label3.Text(Convert.ToInt32);int D = label4.Text(Convert.ToInt32)((-b*2)-4*a*c);TextBox1.Text = "Diskriminant = " + label4.Text;}button2.Click{int x1 = label5.Text(Convert.ToInt32)((-(b)+(D/2)/(2*a));int x1 = label6.Text(Convert.ToInt32)((-(b)-(D/2)/(2*a));TextBox2.Text = "x1 = " + label5.Text;TextBox3.Text = "x2 = " + label6.Text;}

Odpovědi na otázku

Tento kod resi cokoliv, jenom ne kvadratickou rovnici:1) Pocita koreny jako celociselne hodnoty.2) Chyba v diskriminantu: D = b^2 - 4 *a*c3) Neresi situaci, ze diskriminant muze byt zaporny.4) Chybny vypocet korenu:if (D>=0){ x1 = (-b + D) / (2 * a); x2 = (-b -D)/(2 * a);{else{//Nema reseni v R}Nejprve uvest do funckniho stavu, pak zkratit . To je kurz programovani pro SS? Pokud z VS, tak bych se cervenal... }

This is wrong on so many levels...Kdysi jsem tady někde psal, že pouštět se do jakéhokoliv vyššího jazyka bez pochopení rozdílů mezi int a float/double (a pár dalších věcí) je naprosto zbytečné. Pár lidí mi tedy vynadalo do machrujících pitomců.Nechci se Vás dotknout, ale jste ukázkový příklad toho, co jsem tehdy psal. V tom Vašem řešení je špatně úplně všechno, včetně toho vzorečku pro diskriminant (jak píše kolega). Navíc je to víc omalovánek než samotného kódu.Pokud Vám tady někdo prozradí řešení, tak OK, ale Vy se to jen naučíte nazpaměť, odevzdáte to, dostanete zápočet a za pár let si půjdete pro inženýrský titul bez znalosti elementární matematiky. Budu se bát Vás potkat na ulici, nedejbože, až Vám někde dají spočítat něco, na čem budou záviset životy/zdraví jiných lidí. (Ano učím na VŠ a klidně si můžete myslet, že tady plácám nesmysly. Neplácám.)

Já toto nestuduji na VŠ ani SŠ, je mi 24, snažím se do toho trošku dostat. Mám kamaráda, který se mě snaží něco naučit, protože by jsem rád programoval. Tohle je můj první program, který jsem dělal sám, bez jakékoliv pomoci a také bez internetu. Díky za pochopení a také za rady . Ihned se vrhnu na opravu a pak to s kamarádem rozeberu.

OK, v tom případě tedy skutečně začněte tím, že si, klidně i na Internetu, najdete rozdíl mezi jednotlivými datovými typy.http://en.wikipedia.org/wiki/C_data_typesUvědomte si, jaké hodnoty mohou obsahovat (zároveň si zjistěte také něco o overflow) a sám sobě si zdůvodněte, proč je ve vašem případě int zvolený špatně.Pak budeme pokračovat.

v tom případě bych začal spíše zdehttp://www.zive.cz/clanky/poznavame-c-a-micr...