» Poradna » Programy

C++ Editor textového souboru.

Na škole jsme si ukazovali, že ve Visual studiu 6.0 lze vytvořit jednoduchý editor pro soubory formátu txt. Bohužel, poznámky jsou ztraceny. Mohl by mi někdo poradit, jak takový jednoduchý editor vytvořit, aby některá slova dle daného seznamu bylo možno zobrazit jinou barvou než ostatní?Také stringy v komentářích bych ráda zobrazila jinou barvou než ostatní znaky. Nakolik složité by bylo přidat uživatelskou volbu pro nastavení barev prostředí tohoto editoru?Případně: nevíte někdo, kde by se dal najít příklad?Předem děkuji za každý tip nebo radu.

Odpovědi na otázku

Pokud nechces pouzit nejaky hotovy editor, ktery to umi a usetrit par mesicu prace, tak se aspon podivej na projekt Scintillahttp://www.scintilla.org/

Díky, zkusím to.

nic lepsiho nez [g]vim stejne neexistuje ;)

Za nejvhodnější soubor příkladů a rad pro práci ve Visualu pokládám MSDN. Soudím, že i tento případ tam bude rozebrán.

Díky, podívám se na to.