» Poradna » Programy

C++ dotaz

Dobrý den,potřeboval bych se zeptat na jednu maličkost týkající se C++ ve Visual Studio. Mám funkci, která má parametr char. Pokud např pošlu do metody znaky jako '=', '<' nebo '>' tak vždy mi to příjde do metody jako '\x3'. Nedaří se mi změnit to tak, aby pro = bylo =, pro < zase < atd.Neví tady někdo jak to opravit?

Odpovědi na otázku

Odpovidalo by se o mnoho lepe, kdyby byla pridana prinejmnesim deklarace metody, jeji volani a pripadne jakym zpusobem overujete, ze tam je '\x3'. Bez toho lze konstatovat pouze, ze neco je spatne (a ani C++ ani Visual Studio to nebude :) )

Mám v metodě podmínky. Pokud vytvořím proměnnou char s hodnotou = nebo < nebo > přímo v metodě a tak vidím v debugu že vlezu do jedné z těch podmínek. Problém je jen tehdy, pokud do metody pošlu parametr char (např taktometoda('='). V tomto případě mi do metody příjde '\x3' a je jedno jaký znak tam posílám, vždy to je to samé.

A jaky je prototyp (deklarace) metody?

Dělá mi to v jakékoliv metodě. I pokud ta metoda je např:void metoda(char ch){ if(ch == '=') něco.....}tak mi to do toho ifu nevleze i přesto že jsem do metody poslal '=', v debugu vidím že to obsahuje '\x3'. U stringu mi to nedělá. Ale snažím se přijít na to proč to tak blbne, když by to mělo jet v pořádku.

Tohle je dobre. Nemuze tam dochazet ke korupci zasobniku? Ukazuje debugger '\x3' ihned, kdyz se vleze do te metody?

Ano je to hned, když se vleze do metody.

Používej ten pastebin, je to o dost čitelnější (zvlášť pokud tam vybereš zvýraznění přímo pro C++):https://pastebin.com/3NYFSW76Ano, na pár řádek to zase takový smysl nemá, ale rozdíl snad vidíš sám.

=> void metoda(char *ch)

Přes pointer to funguje, díky. Každopádně nechápu proč to nejelo bez něj, když by mělo.

Musi to jit i bez nej. Pokud to funguje s pointerem tak to urcite neni mozne volat stylem metoda('='). Nebo je to vic spatne, nez tady vsichni tusime.

Zkus to treba tady: https://www.onlinegdb.com/online_c++_compilerTa jednoducha metoda funguje naprosto korektne.

Ano tady mi to funguje, i přesto, že ve Visual Studio ne.

Tak tam musi byt nejaky rozdil v kodu. Ja to zkusil v VS Community 2019 a funguje to bez problemu. Neverim na chybu VS.

A nechceš sem hodit, část kódu, ať víme, o co jde? Ideálně přes pastebin (pokud to dáš přímo, tak poradna zmrví formátování).