» Poradna » Ostatní

C# - Vrácení se zpět na začátek po špatném zadání čísla

Dobrý den,nejsem si jistý, jestli je tohle to správné fórum pro takový příspěvek, ale nic lepšího mě nenapadlo.Jsem úplný začátečník v C# a potřebuji pomoct s úkolem do školy.Mám udělat program na součet sudých čísel, které zadá sám uživatel, ale můj problém je, že když zadám jiné číslo, než sudé, tak program jede furt dál a výpočet udělá stejně. Jak bych tedy mohl program upravit, aby se resetoval a jel od začátku?Děkuji.Kód:using System;namespace Součet_sudých_čísel{ class Program { static void Main(string[] args) { int a, b, c; Console.WriteLine("Program na součet dvou sudých čísel"); Console.WriteLine("Zadej první číslo"); a = int.Parse(Console.ReadLine()); if (a % 2 == 0) { Console.Read(); } else { Console.Write("Zadané číslo není sudé"); Console.ReadLine(); } Console.WriteLine("Zadej druhé číslo"); b = int.Parse(Console.ReadLine()); if (b % 2 == 0) { Console.Read(); } else { Console.Write("Zadané číslo není sudé"); Console.ReadLine(); } Console.WriteLine("Výsledek je:"); c = a + b; Console.WriteLine(c); Console.ReadKey(); } }}

Odpovědi na otázku

Zde ještě přikládám printscreen přímo z Visual studia: https://imgur.com/a/XzbbJGr

Můžeš použít např. do...while cyklus.

no program bezi dalej lebo mu hovoris aby isiel dalej. Sice sa snazis zistit ci cislo je parne alebo neparne, ale uz vobec neriesis co sa ma robit dalej, proste mu povies zadaj druhe cislo....

jako začátečník můžeš do if bloku dát další část kódu pro zadání druhého čísla a v něm do dalšího if bloku výpočetdo else bloků dej chybové hlášky uživateli