Bzučení v zátěži u RTX 2070 SUPER

Zdravím všechny,rád bych se vás zeptal, jestli někdo nevíte co by mohlo způsobovat bzučení vycházející z GPU, které se objevuje jen při zátěži?Zajímavé je, že bzučet to začne u stresstestu, náročnějších her, apod. Ale nebzučí to permanentně - např. když ze hry vyskočím do Windows (Alt+Tab), tak bzučení okamžitě přestane, taktéž to nebzučí např. při jakémkoliv loadingu ve hře - a až se teprve loading dokončí, tak to začne znovu.Zkoušel jsem vypnout větráky na kartě, bzučí to i tak, takže ve větrácích to není. Bzučení není závislé na teplotě, ale na aplikaci/hře, zároveň je jedno jestli má karta 40°C nebo 70°C.Podobný zvuk jsem našel v následujícím videu na YT - https://youtu.be/j1lFBgyjDNcProsím poraďte, je to docela nahlas a asi se z toho brzo zblázním :) pár specifikací systému, ale to asi nebude potřeba...* EVGA RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA GAMING* B450 AORUS PRO* RYZEN 5 3600Díky všem!!

Odpovědi na otázku

dej si tady do vyhledávání v poradně frázi: coil whine a najdeš o tom desítky debat. Tam se vše dočteč, nebudeme to vypisovat znovu.

To jsem vše už googloval - ale nikde jsem nenašel spojitost coil whine jen v určité aplikaci a navíc že by přestával u loadování a pak se zase objevil.. Všude píšou omezit FPS, snížit voltáž, apod... Ale nic z toho mi nepomohlo.Nicméně zeptám se jinak - může se coil whine zvuk objevit za výše uvedených okolností? Tedy jen u některých her a aplikací a to ještě v nich přestávat a zase se objevovat (loadingy to zastaví, minimalizace hry to zastaví).Jestli je to jednoznačně coil whine, pak se omlouvám za duplicitní téma a jdu googlovat dál...

Při loadingu nebo shození hry na plochu nemá grafika co na práci, takže nemá proč pískat. Pokud ti to vadí, zkus ji vyměnit. Bývá to věcí kusu, takže jiná stejná může být ok. Respektive pískat méně, že to nebude slyšet nebo vadit. Pískají totiž všechny.

No, tak teď jsem za debila :) Půl dne googluju a nedošlo mi, že grafika v loadingu a ve win nemá co dělat... Coil whine to tedy bude a slyšet je dost.Karta je koupena před pár dny - takže vrátit a vyměnit za jiný kus by mohlo pomoct.

Tak ještě jednou díky za odpovědi a za pomoc! Jdu zkoušet štěstí s jinou kartou...