» Poradna » TV, audio a video

Bzučení soundbaru při nabíjení

Dobrý den,včera mi přišel soundbar Creative Stage Air 2.0 a mám problém s hodně silným bzučením. Při připojení jackem je to v pohodě, ale jakmile připojím napájení přes micro USB, tak reproduktor začne extrémně bzučet. Také jsem si všiml, že pokud odpojím při napájení jack, tak to taky nebzučí. Prostě nemůže být zapojen jack a napájení zároveň. Nevíte někdo co s tím? Ocením každou radu...Popřípadě budu muset reklamovat...

Odpovědi na otázku

ja by som to nereklamoval, ale vratil. Kup si normalne logitech 2.1ky a budes mat pokoj.

špatná zem (nulový potenciál) nebo smyčka. Na vině je buď napájecí zdroj nebo vadná elektrika u tebe doma. Reklamace je nesmyslná. Určitě bych nejprve zkontroloval doma elektriku (dokáže pozlobit, mrška) a do ní zapojených zdrojů propojovaných zařízení.

ked to je tak, potom v inej budove to pojde bez problemov, takze vyskusat..

jo. A podle stylu dotazu se skoro stydím podotknout, co občas vidím, že možná tazatel napájení SB přivádí přímo z USB konektoru TV. Její zdroj pak, až bude aku v SB vybitý, dostane těžce na zadek. Po čase MB v TV zčerná a tazatel se bude divit nad neuznanou reklamací a cenou opravy za trojku i víc.

Tak pokud to bude v záruční době, tak nemají proč zamítnout. Pokud výrobce nechrání max. odběr z USB, tak je to JEHO problém a důvod k reklamaci.

jsi těžce na omylu. Ty bys byl asi z kategorie spotřebitelů, kteří suší kočku v mikrovlnce. Toto je technika, ne politika. Tady je svět (snad) ještě v pořádku. Nehledě k tomu, že obvykle všechny USB porty bývají označeny max. odběrem.

Bych to vrátil, v recenzích na eshopech to píše každej druhej.

Uzavárá se ti nejspíš zemnicí smyčka mezi společnou TV anténou, soundbarem a nabíjecím zdrojem.Nejlepší řešení je vždy používat pro propojení mezi TV a zesilovačem optický kabel, pořídil sis ale zařízení, které nemá optický vstup. Pokud má TV optický výstup, řešením by byl převodník optika na analog. https://www.aliexpress.com/item/1005001868060001.htmlZkus jiný nabíjecí zdroj (nenabíjíš to třeba z počítače? To by byl zdroj problémů, jeho zdroj je uzemněný), ten tvůj je možná uzemněný a když použiješ neuzemněný, smyčka se přestane uzavírat. Můžeš zkusit galvanický oddělovač antény TV https://www.softcom.cz/eshop/antenni-galvanicky-... (seženeš nejspíš v nejbližší specializovaní prodejně na TV)

Jestli je to TV anténou (ty jsi vlastně ani nenapsal, k čemu ten soundbar připojuješ...) zjistíš jednoduše tak, že ji odpojíš a když brum zmizí, pomůže ten anténní galvanický oddělovač.

Kabelová TV byla u mě taky spolehlivý zdroj rušení kvůli zemní smyčce, ale on tu o TV anténě nic nepíše. Za ten anténní galvanický oddělovač bych prachy nevyhazoval v žádném případě.

Tohle vypadá jako klasická zemní smyčka. Ta vzniká mezi dvěma zdroji (lidově trafy, např. zdroj v pc a zdroj v usb nabíječce). Ty dva zdroje napětí v podstatě mezi sebou chytnou zpětnou vazbu tím jak se snaží svoje napětí navzájem vyrovnat a projevuje se to jako bzučení. Tohle ti jako reklamaci těžko někdo uzná.Do čeho zapojuješ ten audio kablík? Do PC? Pokud jo, tak by mohlo pomoci nabíjet reprák taky z PC. Pokud chceš na reprák používat externí nabíječku, tak můžeš zkusit i jiný typ usb nabíječky.

"...Ty dva zdroje napětí v podstatě mezi sebou chytnou zpětnou vazbu tím jak se snaží svoje napětí navzájem vyrovnat a projevuje se to jako bzučení..." Zajímavé, ty máš jakou eltech kvalifikaci?

No, když byl v kočárku, tak s ním maminka chodila na procházku k místní trafostanici. Takže se v transformátorech vyzná...