» Poradna » Programy

Byl by nekdo ochoten udelat jednoduchy programek v Delphi?

mam udelat nasledujici vecicku, vsechno za pouziti zakladnich veci, zadny pokrocilosti... tak na urovni prvaku na stredni skole Zvlad by to nekdo? Melo by to fungovat (jit zkompilovat) ve starych Delphi 5.0 tusim - pac novsi ve skole nejni...Aplikace pro obsluhu směnárnyZadání:Vytvořte aplikaci pro obsluhu směnárny s výběrem zahraničních měn se zadáním nákupu či prodeje ze strany směnárny se zobrazením kurzovního lístkuPokyny ke zpracování:1. Pro výběr nákupu nebo prodeje zvolte vhodnou výběrovou komponentu (přepínač).2. Pro výběr měny volíme nejlépe rozbalovací seznam (ComboBox).3. V případě nákupu se zadává vstupní částka ve vybrané měně a program počítá částku v Kč, kterou má směnárna vyplatit klientovi (od částky se odečítá poplatek 0,5%).4. V případě prodeje se zadává vstupní částka ve vybrané měně a program počítá částku v Kč, kterou má klient zaplatit směnárně (k částce se připočte poplatek 0,5%).5. V obou případech se zobrazí celková částka, základ i částka, kterou činí poplatek v korunách zaokrouhlených na desetiny Kč se zobrazením dvou desetinných míst (např. 125,20 Kč).6. U celkové částky by se měl objevit text, zda částka má být vyplacena nebo vybrána.7. Aplikace by měla obsahovat rovněž kurzovní lístek (vhodná je komponenta StringGrid).

Odpovědi na otázku

and what about your own attempt?

You are studing, you will work...Pavel

jinou odpoved sem snad ani nemoh cekat

Zrejme uz tu vsichni dostudovali a evidentne dostudovali i poctive a proto maji pocit, ze by bylo ponekud nespravedlive pomoci s tim nekomu jinemu Mno kdyby se preci jen nekdo nudil, byl bych velmi vdecen.

Podívej se Miro, jedna věc je někomu pomoct a druhá udělat to za něj. Zkus se obrátit na svoje spolužáky, třeba budeš mít větší úspěch.Ano, já si taky nechal často pomoct a poradit, ale moje úkoly za mě nikdo cizí nedělal. Vzpomínám si, že jsme jednou dělali něco v asm, převzal jsem "kostru" nebo "jádro" programu a pak na něm x hodin pracoval (abych tu nevypadal jako světec).Pavel

Mozna bude tezke tomu uverit, ale ja jsem v te tride jedinej kdo aspon trosku vi ktera bije... pac mam elektroprumku a aspon uz sem neco takovyho videl, ostatni z obchodek atd spolihaj vesmes na me, jenze jaxi uz nejsem mezi slepymi jednookym kralem, nybrz slepec v bande slepohluchych:) ...To sem zas vymyslel koninu No nic, uz to pachtim, ale nevypada to moc nadejne...

tak trosku hrdosti by to chtelo ne? Kdybych mel cas a delphi tak ti to spichnu. Zivil jsem se tim na vs co bych pro sve kolegy studenty neudelal ;o))) ale pri tomhle pristupu jednou narazis protoze staci aby se ucitel zeptal na neakou konstrukci ktera treba tobe nebude jasna a jses jasny chlape. Jinak bych ti doporucil jit na jiny typ skoly pokud te to nebavi.

Ja prave delam ekonomku, tohle je totalne vedlejsi zalezitost, ktera se ale musi nejak zfouknout... stejne jako loni foxka, na kterou muj maly mozecek ale jeste stacilProste o tom nevim nic, pac je to jednou za 14dni a pokud tam prijdu jednou za mesic, tak je to uspech. Nevalte tady do me prosim, at chodim na jinou skolu ci at se teda snazim, kdyz to chci zvladnout. Myslim ze kazdej kdo studoval dobre vi jak to chodi a pochybuju ze vetsina lidi navstevovala nezazivne, pro ne nic nerikajici vedlejsi premety... vzdycky se naskytlo jednodussi reseni a to se jiste naskytne i kdyz mi tady nikdo neporadi... nicmene to bude trvat dele, treba do zari

jinac naky zaklady pascalu mam, este ze zakladky Tak bych snad i dokazal pochopit a nasledne vysvetlit jak to funguje Ale dat to dohromady... to teda nevim.

Zdravim, jestliže máš základy pascalu ze základky a zvládl jsi trochu foxku, tak by to neměl být problém. Podíváš-li se na zadání, máš přesně napsáno, co dělat a jaké ovládací prvky použít. Tak je v Delphi nasázej na formulář a můžeš začít programovat. Příkazy typu IF..ELSE určitě zvládáš a počítat umíš taky. Částka, která má být převedena, se zadává do textového pole, tedy cokoli se do něho zadá, je vnímáno jako text. Takže si tento text musíš převést na číslo - najdeš v nápovědě - pak s tím můžeš pracovat dál. Až budeš chtít výsledek vypsat, musíš ho z čísla převést na text. Kurs měny budeš mít v tabulce - jak se přistupuje k hodnotám v tabulce - viz nápověda (příklady).Pokud jsem napsal nějaký nesmysl, opravte mě, v Delphi už jsem hodně dlouho nedělalPřehu hodně úspěchů

sem asi slepej ale v napovede sem nenasel jak prevedu realny cislo na retezec... takze tam mam jen cely cisla, no dopachtim to takhle a pak bude cas resit tohle no...

Kdo hledá, ten najde, že?! http://forum.builder.cz/read.php

Vzpomínám si, že ještě za totáče jednomu méně chápavému kolegovi co studoval při zaměstnání spolupracovníci také psali programy aby prolézal. Pokud se pamatuji, sazba byla flaška rumu za program.

Možná by bylo dobré obrátit se na pedagoga se žádostí o podrobnější výklad, konzultaci apod. Takhle když to všichni nějak splichtí je zdání že je vše v pořádku. Když ale bude zpětná vazba že je to nad možnosti většiny studentů, třeba se podaří něco změnit.

Mno tak uz sem udelal neco malo sam, tak mi prosim aspon s tim poradte... mam tu co jsem dal pod tlacitko, zatim je to oboje stejny, ale to se spravi... potrebuju aby to pracovalo s realnyma cislama, ne s celyma... mam to zatim prave jen s celyma a nevim jak to poresit, pac jsem nenasel nic jako STRTOINT pro realny cisla... jiste me kazdej kdo o tom neco vi chape....

tuto: procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);var castka:real;begincastka:=strtofloat(edit1.text);if radiogroup1.itemindex = 0 then begin if combobox1.ItemIndex = 0 then castka:=castka*30; if combobox1.itemindex = 1 then castka:=castka*22; if combobox1.itemindex = 2 then castka:=castka*50; if combobox1.itemindex = 3 then castka:=castka*100; label1.caption:=floattostr(castka); end else if combobox1.ItemIndex = 0 then castka:=castka*30; if combobox1.itemindex = 1 then castka:=castka*22; if combobox1.itemindex = 2 then castka:=castka*50; if combobox1.itemindex = 3 then castka:=castka*100; label1.caption:=floattostr(castka); end;mno a to prvni nejede, dycky to spocita neco jinyho... to co je za else uz je ok... nevyznam se v tom absolutne, ac sem to sam napsal, tak mi prosim poradte... uz to teda je v realnych cislech, ale porad naprd...

Rekl bych, ze naopak spatne pracuje to co je za else.Blok za else ma vypadatelsebegin {prikazy}end;jinak se elsne (krasne slovo ) pouze prvni if a zbytek probehne vzdy.d.P.S. doporucuji k pozornosti prikaz case

jo uz sem to vyresil vcera tohleto... prd se v tom vyznam a jak je tam tech ifu vic, tak sem ztracenej

Prave proto je lepsi pouzivat case. Potrebujes-li poradit ozvi se na HajekD(na)Seznam.czD.

pac jsem nenasel nic jako STRTOINT pro realny cislaA kde jsi hledal ? Zkousel jsi help k Delphi ? Asi ne, protoze bys uvidel odkaz na "type conversion routines" a pod tim bys nasel funkce napr. StrToFloat()