» Poradna » Programy

Buňky v excelu s formátem data.

Zdravím, v Excelu mám v sešitu několik listů. V každěm listu mám buňku B;3; ve formátu data a to "březen 18". Při označení výběru (ctrl+klik na list) a zapsání data do listu 1, se zapíše "leden 17", ovšem v ostatních listech je datum ve formátu "I.2017" . Nemohu přijít na to proč. Poradí někdo?

Odpovědi na otázku

Nastavit takto:https://ctrlv.cz/DUA4

no, tak to nastavené mám ve všech listech k patřičné buňce. Přesto v prvním listu leden 2018, v ostatních listech I.2018 jde mi o to aby i v ostatních listech byl leden 2018.

V to případě přilož soubor bez citlivých dat ať se tu na to můžem podívat.

No pokud máš excel vyzkoušej toto. Otevři nový, vytvoř 3-4 listy. Označ všechny listy a v listu jedna zadej do buňky B2 formát "datum - březen 18". V listu 1 napiš leden 18. Tady se to takto zobrazí, ale v listu dvě a tři bude I.2018. A pokud ne, jdu se utopit.

Jdi se utopit neb mně to funguje jak má.

Já mám na všech čtyřech listech leden 18.

Nechápu zkouším to v práci, doma i na notebooku a výsledek vždy leden 18 v listě 1, I.2018 v ostatních no asi jsem trubka

Zřejmě nejsi jen trubka, ale přímo roura :)Zkus to trochu jinak. Nedávej formát datum, ale zkus vlastní formát ve tvaru - "mmmm rr" bez těch uvozovek

Excel mám, u mě se to chová taky korektně.