» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bundled.Toolbar.Ask.D

Ahoj, dneska mě začaly zlobit Windows, začalo to tím, že se mi u programů začala objevovat hláška, že jejich spouštěcí soubor není platná bitová kopie. Projel jsem PC kompletním testem přes AVG, nenalezeno nic. Přes ESET Online Scanner mi to ale našlo hned dvojnásobnou infiltraci Win32/Bundled.Toolbar.Ask.D jako potenciálně zneužitelnou aplikaci, co jsem dohledal tak by to měl být nějaký trojan který se usidluje v MBR disku. Na netu si dávám pozor, neklikám na neznámé odkazy, nestahuju nic ve smyslu her nebo porna, nemám v prohlížečích jakékoliv nadbytečné doplňky typu lišt atd, nemám ponětí jak jsem k tomu přišel. Chtěl bych se zeptat, zda ke zbavení se tohoto pomůže prostá reinstalace Windows, anebo je nutné stahovat různé programy na odstranění malwaru. Googlil jsem a nenašel jsem nic kromě stáhni si program xy, pak program yx, pak program zyx a hromadu logů, kterým stejně nerozumím. Chtěl bych to odstranit co nejsnadněji, kdyby pomohla reinstalace systému, udělám to. Díky za každou radu.

Odpovědi na otázku

"Reinstalace Windows" = nejhorší možnost.V tomto případě naprosto jalová.Co s tím?1) Vyčistit MBR a BCD:boot ze záchranného média do cmdbootrec /fixmbrbootrec /fixboot2) Boot ze záchranného média -> připojit médium se zálohou OS -> Obnovit OS ze zálohy.Obojí práce na pár minut.3) Imunizovat OS proti napadení:svěř to odborníkovi, není to triviální.

Jak jsi k tomu prisel? Neco jsi instaloval a bez cteni jsi klikal na next, next, next, takze sis jej regulerne nainstaloval.

JanFiala:Perfektní postřeh!Firewally v OS WNT jsou perfektní, hacker je nemůže prolomit => BFU si musí hacknout svůj OS sám vlastní silou. A jak nejlépe ho přesvědčit? Nabídnout "zdarma":- free sw;- cracky;- Java hry;- porno;aj. atd.