» Poradna » Windows (a jiné OS)

Budoucí využití windows 7 profesionál 32 bit

Kde bych sehnal výkonný stolní počítač s 32 bitovou platformou pro Windows 7 ?Chtěl bych si koupit Windows 7 zde ze stránky http://www.vyhodny-software.cz/windows-7/windows-7-home-...

Odpovědi na otázku

Na kancelárske práce, Internet, video, hudba je W7/32 bit. velice vhodný.

řekněme, že bych to chtěl hry zkrátka na vše

Na hry? Na jak staré hry? Pokud nové, tak 32b OS nemá slymysl, protože co jsem četl a slyšel (hry nehraju, jen takové ty "tetrisy" sem tam), tak dnešní hry rády více než 4GB a 32 Windows má omezení do 4GB, z těch 4GB využije cca 3,2-3,5GB podle ostatních zařízení, které využívají některé bloky adres.

Pak jsou 32b Win nesmysl. Pocita se s 8GB RAM, tak je to PC musi fyzicky mit a musi mit i OS, ktery vyuzije vic nez cca 3.25GB RAM. To 32b Win neumeji.

32bit můžeš provozovat víceméně na jakémkoliv běžném PC, pokud ti nevadí limit RAM - tj. dáš třeba 8GB, ale wokna využijou jen asi 3GB. To je bohužel stále nedostatek 32bit Windows (zatímco 32bit linux tenhle problém nemá).

Ovšem taky pozor, některé aplikace jsou již ve 32bitové verzi nedostupné a takové stále přibývají.

Jasně. 32bit linux je vlastně 64bit, žejo. Používání 32bit Windows má dnes jen dva možné důvody - buď je to nedostatek RAM (2 GB a méně) nebo potřeba spouštět šestnáctibitový software.

Ne 2GB a měné, ale do 4GB. Tedy do 3GB má smysl 32b OS, se 4GB je to již diskutabilní a nad 4GB jedině 64b OS, pokud tedy není nějaký vážný důvod ke 32b a člověk se s nevyužitou RAM smíří, nebo ji použije jinak...jsou jisté možnosti.

Na 3 GB už běhají líp 64bit Windows.

Líp? Fakt? V čem a jak líp? A jaký to smysl? Žádný. Se 4GB už se o 64b Win dá dost vážně přemýšlet, nad 4GB je to jasné. Do 3GB včetně nemá 64b Windows moc smysl.

A já si vždy myslel, že záleží na architektuře procesoru...

nejlepší by bylo kdyby vytvořili Windows s 64 bitovou a 32 bitovou platformou v sobě .Kdyby udělali formát třeba (já nevím) 68 bitový systém kde by byli zahrnuty tyto formáty 32 a 64

"32bit linux je vlastně 64bit, žejo"Nee, je sice fakt, že 64bit *buntu je tzv. multiarch, ale ani čistokrevně 32bit linux umí pracovat se 4GB RAM nebo možná i více.Jinak souhlasím s tím, že 32bit windows mají smysl pouze v případě, že nějaký specifický SW vyžaduje 32bit platformu - to se někdy stává u některých technologických programů pro laborky, výrobu apod.

32bitové programy běhají na 32bit a 64bit Windows, 16bitové vyžadují 32bit Windows (nebo 16bit, ale kdo by dnes používal Windows 98?).

To je celkem putna, ale prostě vím, že výrobce některých speciálních SW vyžaduje 32bit OS, protože na 64bit to nejede korektně. Nevím proč, ale pokud to má na starost nějakou drahou výrobní mašinu a SW nemá náhradu, tak nebudu řešit a pořídím 32bit.

No, Windows 98 nebyly 16 bitové. Od Windows 95 už byly 32bitové. Dokonce co si vzpomínám, tak na Win3.11 existoval nějaký patch, který z nich vyvedl nějakou (pseudo) 32bitovou verzi. Ale od Windows 95 včetně už byly 32bitové.

patch sa volá WIN32s 1.30

jj, už je to dávno njn, parádně Win 3.11 běžely se 4MB RAM

A nejsem si teď úplně jistý, jestli tehdější 16bit programy běžely na 32bit Windows (95, 98...).

Lidi.Teď co jste narazili na ty 16 bitové operační systémy tak mám problém.vyrůstal jsem na hře need for speed lll hot pursuit, ale od té doby co skončila podpora na Windows XP a můj počítač byl už pomalý musel jsem si koupit počítač se systémem Windows 8 x64 bitů. Bohužel už mi tyhle nfs nejedou, protože to nepodporuje 16 bitové aplikace. Když si stáhnu program, který umožňuje instalaci těch to nfs na 64 bitové operační systémy tak pohoda jede to, ale při stisknutí nějaké klávesy na počítači se hra sekne. Nevím proč

Need for speed lll si myslím že nebyly 16bitové, ale 32bitové. Pro Win 3.11 určitě nebyly a 16bit Windows končí s Win95, které byly takovým přechodem od 16b k 32b. Spíš jsi máš problém v kompatibilitě s novými systémy. A ty WinXP jsi vůbec kvůli nějaké pitomé ukončené podpoře rušit nemusel, ta zasekanost PC s tím vůbec nesouvisí. Stačili je prostě a jednoduše přeinstalovat...

tak si tam dej Virtualbox a do něj XP nebo třeba linux Lubuntu a doinstaluj Wine - takhle staré hry pojedou asi v pohodě.

virtual jo ? tento debilní program mi to neuděla ten instaluje jen hry co se podobají tak trochu videohrám

aj na W10 idú ak doinštaluješ NTVDM (asi od W8 sa to musí doinštalovať extra), len app z Win 1 nejdú ani na XP, na win 3.11 idú (http://s21.postimg.org/892y2e547/win3_and_win1_a... )

NTVDM existuje POUZE pro 32b W ...

ja som nenapísal opak

Samozřejmě že běžely ... spousta programů tehdy byla jen 16b.

32 bit Linux umí PAE, takže sice každá aplikace využije maximálně 4 GB, ale systém celkově vidí RAM víc. Windows to umí jen v serverové edici.

Linux (nie každe distro) 32 bit používa PAE, t.j. má podporu do 64 GB

Nechcem za každú cenu vnucovať PAE, ale u W7 sa dá PAE zapnúť. Kto chce čo najemenej papajúci W7 bez upgrade vyššie, 4 GB sú pre neho až až a nechce len 3 GB RAM a ani 64bit, ktorý spapá o čosi viac, viac RAM už nedokúpi, hry nehrá, tak sa dá o W7 32bit s PAE uvažovať. Samoz. u 8 GB nezmysel (iba ak by mal 3 app papajúce do 1,9 GB, ktoré by šli súčasne), u hier detto keďže som videl hru, ktorej ani 16 GB RAM nestačilo

PAE ve Windows zapnout jde, ale software, který jej umí využít, jaksi chybí.

To sú všetci maďari, keď nechápu že pri 4 GB a PAE nejde o využitie 4 GB 1 apkou? Veď ak sa trošku človek rozšúpne, voľných je aj tak asi 2,5 GB, takže nejde o výhody pri 1 apke, ale o využitie CELEJ RAM bez toho, aby OS spapkal už po boote cca 1,8 GB (aspoň u mňa rel. čistý W10 64 bit). V 64 bit Windows aj tak ostáva asi 2,2 GB voľnej RAM, tak aký zmysel má 64 bit OS pre 1 apku? Pri 8 GB 1 apka už môže zožrať s kľudným svedomím aj 6 GB, ale pri 4 GB sa 64 bit využije len tak, že je možné ísť aj do 64 GB, ale pre 1 apku ostáva toľko RAM ako u 32 bit s PAE

Ten chybal vzdy od kedy sa pouziva strankovaci rezim. Uz na Commodore64 sme mali 128kB RAM aj ked 8bit CPU vedelo adresovat max.64kB RAM. Commodore128 mala 128kB RAM uz priamo z vyroby.

V kterémkoli obchodě (Alza, CZC, Bohemka...), pokud to bude mít komponenty, pro které jsou ovladače pro Win 7 a aby 32b mělo smysl, tak aby RAM byla do 4GB.

Ony ty aktivacni klice jsou nezavisle na 32/64b, takze netreba delat kravoviny typu porizovani HW podle nevhodne vybraneho OS. ;o)Staci koupit klic a nainstalovat 64b OS. (Tedy pokud tomu webu verite, ze nejde o warez.. Na 95% je to stejne legalni nakup jako "nakup" na TPB.)

Jakýkoliv náročnější SW je dnes už pouze x64, takže to už není adekvátní kupovat, s přihlédnutím k tomu, že licence nejsou zaměnitelné. Výkonné stolní PC již s x86 platformou nepočítají, protože ze základu začínají na 32 GB RAM a tu neumí x86 OS využít. Ptáš se divně.

Tak že mi doporučujete systém Windows 7 profesionál 64 bitový.Tak že si ho asi objednám dokud jsou

Dneska nemá cenu kupovat 32bitový systém,pokud jdeš s RAM 3GB+. A pokud 16bitový SW,tak virtualizace XP?

Budoucí využití Windows 7 je žádné, protože Windows 7 je mrtvé už teď.