Budoucí počítačová sestava okolo 50k

Dobrý den,přikládám odkaz na amatérsky slouženou sestavu:https://www.czc.cz/327952,330922,340162,3231... Na co počítač má sloužit?- počítač bude určen z 95% na hraní, z 5% na práci v programech jako Excel nebo programech podobné zátěže- nepotřebuji hrát hry s 300FPS na super high detaily, je pro mě důležitější stabilnějších klidně 150FPS při medium detailech, samozřejmě hra od hryKomponenty? - jsem si vědom, že "za chvilku" má vyjít RTX 4xxx, tudíž na to počkám a nahradil bych 3080 novou 4xxx, která bude okolo těch 20k+-- procesor bych rád takto kvalitnější, než i5, jelikož plánuju počítač dlouhodobě neobměňovat, tzn. abych se na něj mohl spolíhat aspoň 5 let.- SSD jsem si v nějakém vláknu našel, že by mělo být ok- deska se moc nevyznám, ale sockety a vše ostatní by mělo sedět- ventilátor na CPU nemám tušení co je dobrý a co ne- bedna a 6x ventilátorů má být dokoupeno přímo k ní - nevím, zda z dlouhodobého pohledu radši zvolit větší case třeba s 9x ventilátory nebo podobně- RAM prostě 32GB jsem happy, většinou se v tuto chvíli přes 12GB využití nedostanu, ale ať mám do budoucna klid- OS Win11, dočetl jsem se, že Win11 nemá moc pozitivní ohlas a že je to spíš jakási příprava na Win12 (jako bylo v podstatě Win8 na Win10), tak bych pokud by to šlo zůstal u Win10 a pak přešel až na Win12- zdroj 750W, jelikož je doporučený u popisu GPU, nevím, jak spolehlivý je a zda je dostačujícíSestava by měla být ASPOŇ na 5 let, abych nemusel měnit komponenty.Nemám zkušenost s vodním chlazením, bylo by to do této sestavy vhodné? Nevím, jak spolehlivé to je.Mám zatím jeden monitor 144Hz, k sestavě bych dokoupil nejspíš další dva dohromady cca do 10k. Budget, tak abych se vešel do 55k pouze na bednu. Od Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

da 22000 za grafiku, kde do pol roka pravdepodobne dostanes rovnaky vykon za 1/2 ceny... ale bednu najvacsi kram za 1100 Zaklincujes to nevhodnym chladicom na druhy najzravejsi procesor, co sa da kupit. Cele to nieje dobry napad.

22k za grafiku neni problem. Problem je, ze to dava za hlucnou GK od GB misto nejake s poradnym chlazenim.Problem je, ze to chce dat do takove odpadni skrine.Problem je, ze misto slusneho zdroje do toho chysta dat tuhle vec.A volbu platformy bych taky oznacil za ne uplne stastnou.Atd. :o(

vola sa to "buduca pc zostava" takze jedina rada je pockat tych 18 dni, co mame k uvedeniu ryzen7*, resp. nieco nad mesiac na fyzicke uvedenie a kupovat az potom. Intel nebude dlho cakat, s 13gen, takze 12700k by som v tomto momente URCITE nekupoval.

Zdravím,nemám zkušenosti s AMD procesory. Mají vyjít nějaké nové, které budou na úrovní toho, co je výše ve sestavě?

nie. Teda ano, resp, nie. Uz dnes su na urovni toho, co mas vyssie (aj 3 modely), tie nove budu este lepsie.

...yo zdroj. Nieze by bol uplne zly, ale zas.. ked beries vysoku triedu grafiky a procesora, zober vysoku triedu zdroja. Pozri RM850x corsair...

Ano, v sestave za 50k nema zdroj z kategorie "jeste snad(!) OK pro nenarocne pouziti" co pohledavat.

Tento zdroj na CZC není dostupný, mohl byste mi prosím doporučit jiný?

so zdrojom sa to ma tak, ze momentalne niekto nevie, kolko budu zrat nv4000ky resp. radeon7000. Maju ale zrat vela. Ked ho nemaju v czc, budu ho mat v... to je jedno kde. 850rmx by som kupil dnes.

No pak muzete vzit reba https://www.czc.cz/seasonic-focus-gx-850-850... nebo idealne ten RM850x proste koupit jinde. Tak bych zcela jiste postupoval ja.

Zdravím,děkuji, nahradil jsem sestavu zatím tím Seasonicem, co jste poslal. RM850x jsem našel na Alze, tak bych kdyžtak koupil tam.

Zdravím,grafiku tuto kupovat nebudu, je to pouze jako ilustrační příklad a chtěl bych do této ceny a minimálně tento výkon koupit 4xxx.V bednách se nevyznám a estetika mi je v podstatě jedno, bedna vidět nebude vůbec, takže vzhled řešit nemusím, jde mi pouze o to, jak bude větrat a chladit v podstatě.Chladič nevím, jaký je vhodný. Procesor že žere mi asi nevadí, jde mi o dlouhodobost a aby byl výkonný.

bq purebase 500dx + 2-3 140mm vrtule (pisu, ze su osadene 3, ale vsade som videl len 2, mozno som sa zle pozeral)

Děkuji za doporučení, již jsem "odpad" nahradil vaší zmíněnou Purebase.

Tak. A do poradne skrine se vejde i nejake poradne chlazeni procesoru - treba Noctua NH-D15.

D15 na 12700k/12900k a ich 13* bratov nestaci

ako staci, ale tie teploty budu mega vysoke. Na tie sracky uz treba 280mm AIO vodnik

No ja nejak predpokladal, ze ten nesmyslny procesor v tom nezustane a nahradi ho treba Ryzen 9 5900X a prislusna deska. Ale asi jsem o krok napred.

Tento procesor není podmínka. Pokud je s tímto takový problém, jaký jiný byste mi doporučil? Nemusí být ani stejně výkonný, může být v podstatě o dost méně - měl jsem i5 8xxx a byl jsem naprosto spokojen. Teď spíš když jde o upgrade, tak jsem si řekl, že by byla vhodná vyšší řada než i5.

treba pockat na uvedenie ryzen7000. Stanu sa 2 veci.. bude velmi dobry = zlacneju ryzeny5000, zlacneju coreI. Bude nahowno, stale mozes kupit 5800x3D, ktory je aktualne najlepsi procesor na hry. A je uchladitelny lacnou scythe ninja5

Prozatím jsem nahradil tedy ten intel R9 5900x a k tomu desku která pasuje. Vygooglil jsem, že by Ryzen 7xxx mohl vyjít v září, tak to já do té doby bez problému počkám - předpokládám, že RTX 4xxx vyjde později, než tento procesor.

Jestli nevadi cekat, tak urcite vyckejte.Ano, grafiky budou pozdeji.(Ostatne zatim nikdo nevi, jaky ty GK a CPU budou mit vykon, realnou spotrebu atd. Spekulaci je spousta, ale verit se nicemu neda, dokud to vsechno nebude v prodeji.)

Děkuji za doporučení a Váš čas. Sestavu mám uloženou a plánují tedy počkat na nové grafiky a nové procesory, které bych pak jen v košíku prohodil. Ještě na konec se Vás zeptám - co to vodní chlazení? má to cenu, nemá?

Obecne je to nesmysl.Ale nektere procesory jsou tak blbe, ze se bez poradneho(!) vodniho chlazeni tezko obejdou.

nvidie strednej triedy budu dostupne bud pred vianocami alebo az po novom roku. Nvidia je v pcku, ma plne sklady nepredanych 3000 grafik.

Také Vám děkuji za doporučení a Váš čas.Poslední věc, co vodí chlazení do této sestavy?

ta noctua je navzdy, max vymenis vrtulu. Na AIO vodnikovi ti odide pumpa a vraj sa aj odparuje kvapalina, takze to mas tak na 4-5 rokov. Keby som sa rozhodol kupit vodne chladenie, bral by som NZXT Kraken X63

Zůstanu u Noctuy, díky moc.

Vyměnil jsem "odpad" chlazení za vaši zmíněnou Noctuu, děkuji.

Ona ta Fera 5 vubec neni odpad. Ale je to prijatelny levny chladic na mene narocne ucely. K procesorum tehle kategorie (12700kf) se nehodi.

Windows 11 jsou v pohodě a obecně s nimi nejsou problémy. Vždycky se najde někdo, kdo nemá rád nové věci, nebo mu na novém systému neco starého nefunguje. Win 8 byly problém, protože chtely být revoluční a při vydání to nedomysleli a nedotáhli do konce. Jinak ten systém fungoval. Chápu, že nekdo na svém fungujícím stroji počká treba 2 roky po vydání nového systému, než na něj přejde, nicméně u noveho pc aktuálně určitě w11

W11 si na nový stroj nainstaluje jen masochista, který si neváží svého času a svých nervů. V současné době není jediný důvod použít W11. Snad za tři roky, možná, kdo ví. A nebo opět počkat "ob verzi", třeba se W12 povedou lépe.

V cem konkretne spociva ta casova narocnost? Mam w11 na trech pocitacich a na vsech instalace i chod probihaji, bez problemu. Stejne jako pred tim na dvou z nich.

V práci s nimi. A nepoužil bych slovo "náročnost" ale slovo "efektivita" práce.

win8 boli problem, lebo chceli do desktopov dostat tabletove/telefonove ovladanie, co z velkej casti zotalo aj vo win10/11. Ballmerovi uz vtedy mal niekto povedat, ze sa NEDA zjednotit ovladanie 6-10" monitora s 24-50"

No nemá cenu se tím moc dopředu zabývat a vidím několik zádrhelů, téměř všude dojde v průběhu 1/2roku k obměně, bohužel je třeba si vybrat termín a k němu to prostě sestavit.AMD CPU Zen4 - 1/2 září - vyšší takty měl by se srovnat 1 jádrový výkon s Intelem + PCIe5 a DDR5 AMD RX 7xxx grafiky - přelom říjen/listopad NVidia RTX 4xxx - původně září z důvodů situace na trhu odloženo na říjen/listopad - dostupnost postupně od vyšších modelů 4080 a 4090 snad do konce roku 4070 4060 až začátkem r.2023 - pozor budou dost žravéIntel gen.13 - 1Q2023 - lepší podpora DDR5 proti gen 12. Dále co s trhem udělá změna typu těžby u některých crypto měn z GPU na CPU, obecně se očekává zlevnění starších typů grafik, případně vyšší dostupnost a naopak zda se situace nebude opakovat u procesorů, hlavně AMD 39/59x0X a nových.