Bude to pasovat?

Zdravím. Kupuji novou case, MB a CPU a pouze chci mít jistotu, že to půjde dohromady. Prosté ano/ne (proč) postačí, díky :)https://m.alza.cz/silentiumpc-signum-sg1x-t... https://m.alza.cz/intel-core-i5-9600kf-d559... https://m.alza.cz/asus-rog-strix-b360-h-gam...

Odpovědi na otázku

Prečo dnes Intel? A tá B360 má UEFI pre Coffee lake refresh?

pojde, len nieje rozumne to kupit.

Jakou kombinaci bych tedy měl zvolit za case, cpu a MB, pokud se chci vejít do 10k? Mám gtx 1060, kterou si budu nechávat. A případně jaký zdroj, protože ten 500W co mám asi už nebude stačit

ak to nemusis kupovat hned, tak vydrz kym vydaju amd b550 a intel z490 - mohlo by to "nieco spravit s cenami". Ak to potrebujes hned, tak b450 + ryzen1600AF alebo 3600 je tvoj kamarat.

U AMD je toho na výber viac. Od R3 3100 cez R5 1600AF po R5 3600 s B450 doskou a to ešte ušetríš. Osobne by som dnes šiel do R5 3600 a aspoň B450 (napr. ASRock B450 PRO4)

AMD jsem nikdy neměl, nevyznám se v tom. Chci 6 jader, na hry

tak to mas na vyber ryzen1600, 1600af, 2600, 2600x, 3600, 3600x. Vyberies podla tvojej penazenky. Len aby si vedel, na vianoce pridu ryzen4*** modely, ale tie do B450 spominanej vyssie nepojdu (pada moznost upgradu), preto pisem, ze treba pockat na B550. S intelom to mas rovnake, koncom maja pridu core i* 10***, co zas nedas do tej tvojej B360 dosky co si si vybral.

Je pak problém kombinovat AMD cpu a MB s mou Gtx 1060?

Není žádný problém. GTX 1060 ti pujde v jakékoliv dnešní desce.

No pokud to chcete úplně rozepsat, tak:Ano půjde to dát do sebe a bude to fungovat za předpokladu, že základní deska bude mít správnou verzi biosu, což na 99% už při koupi mít bude. Nicméně je blbost kupovat zrovna toto hned z několika důvodů.1) AMD momentálně nabízí lepší poměr cena/výkon. Ale OK, chcete Intel. To je čistě vaše volba.2) Aby jste mohl plně využít to "K" v názvu té i5 9600KF, tak je nutné to dát do Z390 desky, jinak si připlácíte zbytečně. Taktovat lze jen v Z390 deskách. A pokud taktovat nechcete, tak nepotřebujete odemčený násobič.3) Jak AMD, tak Intel za chvilku (tak do měsíce se to začne prodávat) vydají nové desky a nová CPU. Kupovat tedy tuhle generaci na sklonku jejího života není úplně nejšťastnější. Ale pokud je to nutnost, tak nic jiného nezbývá.S bodem dva souvisí i to, že pro taktování je třeba slušné chlazení. Procesor 9600KF se prodává bez chladiče. Máte kompatibilní a dostatečně výkonný chladič pro taktování?Dále je třeba se zeptat, zda vlastníte nějaké DDR4 ram. Pokud to má být nějaký upgrade a myslíte si, že vám do toho půjdou staré DDR3 ram, tak jedině jednou a to kladivem.PS: Značka procesoru je grafice úplně jedno. GTX 1060 tedy bude fungovat úplně stejně jak s AMD, tak s Intelem.

Díky za obsáhlou odpověď. Asi se opravdu podívám po AMD. Taktovat to nebudu, takže to asi nemá smysl. Jen přemýšlím, do jakého zdroje případně investovat, protože hádám, že ten stávající 500 W bude málo.

Kvalitní 500W zdroj plně postačuje. Ale jelikož neuvádíš přesný typ svého zdroje, tak bohužel nevíme, jestli to není nějaký elektrošrot.

To záleží co to je za zdroj. 500W by mělo uživit prakticky skoro jakýkoli počítač jen s jednou grafickou kartou.Ale není 500W zdroj jako 500W zdroj. Napište co to přesně je za zdroj, případně vyfoťte štítek toho zdroje a pak se lze bavit.

Doporučíte tedy co nejlepší AMD cpu a desku, abych se vešel cca do 8k?Jinak zdroj je Seasonic SS 500ET

za 8 kupis presne tomahawk max + ryzen3600. Zdroj je do kancelarie OK, ak ktomu chces dat nejaku slusnejsiu grafiku, tak by som ho uz asi neodporucil. Pripadne docasne, par dni, tyzdnov kym nasetris na novy..

Tak procesor vezme max 65W a ta grafika určitě do 150W, takže ani v nejhorší konstalaci ten počítač nebude žrát víc, než 250W. Pokud není ten zdroj už úplně vydechlý, tak to dá levou zadní

Zdroj na dnešní poměry už poměrně zastaralý, neumí některé moderní úsporné stavy, ale pokud je v pořádku, tak by ho mělo jít použít.Co se CPU týče, netvrdím, že musíte jít do AMD. To je čistě na vás, jen musíte vědět proč to chcete. U AMD je asi momentálně nej kandidát R5 3600. Ale ideálně by to chtělo počkat na B550 základní desky. Mají vyjít co nevidět.Případně jít do Intelu, ale ne současného, ale do socketu 1200, který se začne prodávat snad už za dva dny, a s novými deskami přijdou i nová CPU. Technologicky to je sice pořád současná generace, Intel ale zvedl počet jader, aby dorovnal AMD, a opět zvedl frekvence. Bohužel pořád to není nová architektura, takže očekávám, že za tahle vylepšení zaplatíme značným zvýšením spotřeby. Ale uvidíme až vyjdou recenze (mají vyjít právě toho 20.5, kdy by snad měl začít i prodej. Tedy pokud se do ČR dostanou nějaké kusy z první vlny). Momentálně je technologický lídr AMD, které vzalo Intelu vítr z plachet.

Koukal jsem, že když přihodím pár stovek, je tam R7 2700X, co vy na to?

To záleží na vás. Vůči R5 3600 je to více jader, ale méně výkonných. Pro hry bude o fous lepší spíše ta R5 3600. Projděte si na Youtube recenze, či sestřihy z her, podle toho co hrajete. Je tam toho plno, třeba:https://www.youtube.com/watch